שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הדולר נחלש ב-0.3%; שערו היציג נקבע על 3.61 שקלים

היורו ננעל ללא שינוי ושערו היציג 4.81 שקלים; פישר: "כל מי שהיה מודאג בגלל מלחמת המטבעות צריך להרגיש טוב יותר"

גיא בן סימון 15:4413.06.13

הדולר ממשיך לרדת מול המטבעות בעולם. הדולר איבד 0.3% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.61 שקלים, ומול הין היפני הדולר נחלש ב-2% ל-94 ין - מדובר בשפל של יותר מחודשיים. היורו ננעל ללא שינוי מהותי ושערו היציג נקבע על 4.83 שקלים.

נגיד בנק ישראל היוצא, הפרופ' סטנלי פישר, התייחס אתמול בלונדון למלחמת המטבעות בין המדינות על רקע ההתערבות של הבנקים המרכזיים בשווקים. "כל מי שהיה מודאג בגלל מלחמת המטבעות צריך להרגיש טוב יותר שכן ירידת התשואות באג"ח הממשלתי מפחיתה את הצורך להתערב בשער השקל". פישר התייחס בנוסף לחששות המשקיעים בדבר הפסקת ההקלה הכמותית בארה"ב ואמר כי הפד כבר אותת פחות או יותר על כוונתו להאט את הרכישות החודשיות.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: עמית שעל

 

 

"החששות בקרב המשקיעים כי הפד יתחיל לצמצם את היקף רכישות האג"ח תורמת לתנודתיות בשוקי ההון וגוררת תנודות שערים, כאשר שערי מטבעות של המדינות המתפתחות נחלשים, בעוד שערי המטבעות במדינות המפותחות מתחזקים. בצל החשש מהשלכות ההאטה בפעילות הכלכלית בסין והמשך אי הוודאות באשר לעוצמת ההתאוששות הכלכלית בארה"ב מתחזקים האירו, הליש"ט הפרנק השוויצרי והין".

 

לפי FXCM ישראל: "בנק ישראל עשוי שוב להתערב ברמות המחיר הנוכחיות, שבירה של 3.6 שקלים תסכן את מגמת העלייה".

 

מפולת בשוקי אסיה לאחר הורדת תחזית הצמיחה של הבנק העולמי וההתחזקות של הין מול הדולר. ניקיי ביפן ננעל בירידה של 6.4% והשלים צניחה של 20% מאז ה-22 במאי. הירידות החדות באסיה החלו כאשר המטטבע היפני הין התחזק מעבר לרמה של 95 דולר. "התחזקות הין מכניסה את הסוחרים והייצואנים ביפן ללחץ ובמקביל מאותתת לבנק הרכזי בארה"ב להפסיק את תוכנית הזרמת הכסף לשווקים", כך ניתח אנליסט בהונג קונג את מצב השווקים הבוקר.

 

כאמור, הבנק העולמי הוריד את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית ב-2013 ל-2.2% בהשוואה לתחזית צמיחה של 2.4% וצמיחה של 2.3% ב-2012. כמו כן הוריד הבנק את תחזית הצמיחה של סין ל-7.7%, לעומת התחזית הקודמת של 8.4%. עם זאת העלה הבנק את תחזית הצמיחה של ארה"ב ויפן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x