שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

אל על: הפסד של 32.4 מיליון דולר ברבעון - "עמוד ענן עדיין משפיע"

לעומת הפסד של 23.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שקדי: "תוצאות הרבעון הושפעו מהמשך השפעת המבצע בעזה והתחרות בענף התעופה"; הכנסות חברת התעופה נותרו ללא שינוי מהותי לעומת התקופה המקבילה אשתקד - 430 מיליון דולר

גיא בן סימון 07:5127.05.13

"תוצאות הרבעון הושפעו מהמשך השפעת מבצע עמוד ענן והתחרות בענף התעופה", אמר אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על במעמד הדוחות לרבעון הראשון של 2013. "החברה צמצמה פעילות והמשיכה בצעדי ההתייעלות. הקטנו את נפח הפעילות ביחס לרבעון המקביל אשתקד ואנו מיישמים תכנית לצמצום הוצאות והקטנת מצבת העובדים". 

ברבעון הראשון ההכנסות של אל על נותרו ללא שינוי מהותי לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-430 מיליון דולר. גם ברבעון החולף הוצאות הדלק כבידו על החברה והוצאות ההפעלה עלו ב-1% ל-393 מיליון דולר.

 

נתב"ג נתב"ג צילום: שאול גולן

 

מצבת העובדים של אל על קטנה ב-54 איש ברבעון החולף והחברה מעסיקה 5,706 עובדים. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ב-80.5 מיליון דולר ברבעון הראשון לעומת 60.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

ברבעון הראשון אל על רשמה הוצאות (אחרות) של 2.3 מיליון דולר לעומת הכנסות של 8.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד שנבעו בעיקרן ממכירת שני מנועי CFM. שיעור התפוסה בטיסות הנוסעים נותר ללא שינוי מהותי על 81.7%. בתוך כך, אל על רשמה עלייה של כ-23% במכירות הכרטיסים באמצעות האינטרנט.

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
67% 0% 33%

 

ההפסד התפעולי הסתכם ב-36.3 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 23.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

בשורה התחתונה ההפסד של אל על ברבעון הראשון הסתכם ב-32.5 מיליון דולר (7.5% מהמחזור) לעומת הפסד של 23.3 מיליון דולר (54% מהמחזור) ברבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x