$
בורסת ת"א

מזל שיש חברים: שמן הצליחה לגייס 11 מיליון דולר לקידוח "ים 3"

בין המשתתפים בהנפקת המניות: אברהם נניקשוילי, ג'קי בן זקן, לפידות חלץ של יעקב לוקסנבורג וצמיחה אינווסטמנט האוס - חברה נכדה של אולטרה אקוויטי שבשליטת ירון ייני; קידוח "ים 3" הוא למטרות נפט וממוקם כ-16 ק"מ מול חופי אשדוד

שי סלינס 12:4114.04.13

חברת שמן גז ונפט הודיעה היום (א') כי סגרה עם קבוצת משקיעים מימון של 11 מיליון דולר לשם ביצוע העבודות באתר באתר החברה שנמצא כ-16 ק"מ מול חופי אשדוד.

 

 

במסגרת הגיוס שמן חתמה על הסכם עם חברת צמיחה אינווסטמנט האוס, להקצאת 3.34% מרישיון שמן מהם ישולמו לחברה 4 מיליון דולר באופן מידי והיתרה, בסך של 3.3 מיליון דולר, ישולמו בשלב מאוחר יותר ומתוך ההכנסות שינבעו לצמיחה בגין חלקה ברישיון. צמיחה היא שלד בורסאי וחברה נכדה של אולטרה אקוויטי שבשליטת ירון ייני ואסיה פיתוח.

 

כמו כן אברהם נניקשוילי וג'קי בן זקן המחזיקים ב-11.6% מהון המניות של שמן (כל אחד בנפרד), להזרים לחברה סכום כולל של 3.5 מיליון דולר. בנוסף לכך חברת בונסטאר המחזיקה ב-6.9% משמן תזרים כחצי מיליון דולר.

 

חברה נוספת שתשתתף בהנפקה היא לפידות חלץ, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, שתשקיע ב-3 מיליון דולר נוספים.

 

בנוסף הודיעה שמן כי החברה בוחנת הצעה שקיבלה ממפעילת הקידוח חברת Company Caspian Drilling לרכישת 5% נוספים מזכויותיה של החברה ברישיון, כך ששיעור זכויות מפעילת הקידוח ברישיון יגדלו לשיעור של 10%.

 

גבי אשכנזי, יו"ר שמן גבי אשכנזי, יו"ר שמן צילום: עמית מגל

 

בתחילת ספטמבר 2012 קיבלה שמן אישור מקדמי לביצוע את הקידוח למטרת נפט במאגר הפוטנציאלי "ים 3", בשטח של 400 אלפי דונם ולעומק של 5,800 מטרים. הקידוח עצמו יהפוך את שמן לאחת החברות הראשונות בישראל שמבצעת קידוח למטרות אקספולרציה והפקה בו זמנית לנפט בתחומי הים התיכון. על פי הערכות ראשוניות, שמן תשאף להגיע לקצב הפקה של כ־20 אלף חביות נפט ביום.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", שמן נמצאת במירוץ נגד השעון להפקת נפט ברמה מסחרית מוכחת. הסיבה: החוק קובע כי יזם שיפיק גז או נפט עד סוף דצמבר 2013 יתחיל לשלם מס רק אחרי שישיג תשואה של 200% על השקעתו, במקום רמת סף של 150% תשואה על ההשקעה שתחול מינואר 2014. על פי ההערכות, שמן תהיה זכאית להטבות מס בשווי של כחצי מיליארד דולר אם תפיק נפט עד דצמבר 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x