$
בורסת ת"א

אשכנזי סידר: למרות המצב - אסדת הקידוח תגיע מחר ל"ים 3"

חברת שמן שבה מכהן הרמטכ"ל לשעבר כיו"ר הדירקטוריון הודיעה כי מכונת הקידוח עושה את דרכה כעת מחופי קפריסין לאתר הקידוח שליד פלמחים

שי סלינס 10:4521.11.12

חברת שמן משאבי נפט וגז הודיעה היום (ד') כי מכונת הקידוח ATWOOD BEACON עושה את דרכה ברגעים אלו מחופי הים של קפריסין על מנת להתחיל את הקידוח "ים 3". לפי הודעת החברה האסדה צפויה להגיע לחוף הים של פלמחים מחר.

כמו כן דיווחה החברה כי בכוונתה לגייס 12 מיליון דולר לצורך השלמת חלקה במימון תקציב הקידוח - עד לשלב בו יגיע הקידוח לשכבת המטרה העיקרית בעומק של 5,800 מטר וביצוע הבדיקות החשמליות.

 

בתחילת ספטמבר קיבלה שמן אישור מקדמי לביצוע את הקידוח למטרת נפט במאגר הפוטנציאלי "ים 3". הקידוח עצמו יהפוך את "שמן" לאחת החברות הראשונות בישראל שמבצעת קידוח למטרות אקספולרציה והפקה בו זמנית לנפט בתחומי הים התיכון.

 

חברת "שמן" הצליחה לקבל גם את אישור מערכת הביטחון וצה"ל לביצוע קידוח הנפט "ים 3" כבר בינואר האחרון. הסיבה לבהילות בקידוח היא הניסיון של חברת "שמן" להפיק נפט לפני דצמבר 2013. הסיבה: במסגרת המלצות ועדת ששינסקי הומלץ להתחיל ולגבות מס מהיזמים רק לאחר שהשיגו תשואה של 150%, כאשר מי שיפיק גז או נפט עד דצמבר 2013 יזכה ל"סוכריה" נוספת בדמות גביית מס רק לאחר שהיזם השיג תשואה של 200% על השקעתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x