שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מנכ"ל סקיילקס: "שקלנו הסדר, אבל נתמודד עם החוב כפי שהוא"

סקיילקס כינסה את מחזיקי האג"ח שלה לקבלת אישור לתשלום של 60 מיליון שקל שלא שילמה בשבוע שעבר

יניב רחימי וערן סוקול 08:0804.04.13

"האפשרות לגשת להסדר חוב נבחנה על ידי החברה, אבל החלטנו בסופו של דבר להתמודד עם החוב כפי שהוא. ימים יגידו אם בחרנו בפתרון הנכון", כך אמר אתמול מנכ"ל סקיילקס יהל שחר באסיפת מחזיקי אגרות החוב של החברה.

אסיפת מחזיקי איגרות החוב של סקיילקס כונסה לבקשת החברה על מנת לקבל את אישור המחזיקים לבצע את התשלומים שנקבעו ל־31 במרץ. על פי לוח הסילוקין של איגרות החוב, במועד זה היה על סקיילקס לפרוע קרן לסדרה א' בסכום של 52.4 מיליון שקל ולשלם ריביות לסדרות א', ב' ו־ט' בהיקף מצטבר של 8.1 מיליון שקל. במועד שבו פנתה הנהלת סקיילקס למחזיקי איגרות החוב כדי לדון עמם בהתפתחויות בחברה, יתרת המזומנים שבקופת החברה הסתכמה בכ־250 מיליון שקל. סכום זה מאפשר לעמוד בתשלומים הנדרשים בסוף מרץ ואף מעבר לכך.

 

המחזיקים התערמו

במהלך האסיפה התרעמו חלק מהמחזיקים המוסדיים באיגרות החוב של סקיילקס על עצם זימון האסיפה והתניית פירעון הקרן של אג"ח א' באישור האסיפה. אחד המחזיקים אף טען שמצד אחד הנהלת סקיילקס טוענת שהחברה סולבנטית אך מנגד מבקשת את אישור הנושים לבצע תשלומים. לדבריו, מצב זה אינו יכול להתקיים בפועל מאחר שחברה סולבנטית לא נדרשת לקבל אישורים לביצוע תשלומים.

 

 

בתגובה לטענות אלו אמר יהל שחר כי "לחברה נודע שבדו"חות הכספיים הולכת להופיע הערת עסק חי ולכן, בהתחשב בסמיכות מועד הפרסום לחג, רצינו לאפשר למשקיעים שלנו זמן תגובה ארוך יותר, לכן זימנו את האסיפה".

 

כך או אחרת, בסקיילקס התחייבו לבצע את התשלום שאמור היה להתבצע בסוף מרץ תוך 3 ימי עסקים, וזאת בתנאי שאסיפת מחזיקי האג"ח לא תתנגד לביצוע התשלום. מבחינתם של המשקיעים, על פי תנאי שטר הנאמנות, העילה להעמיד את החוב לפירעון מיידי קמה רק לאחר 30 יום מהמועד שבו לא בוצע התשלום.

 

טענה נוספת שעלתה באסיפה התייחסה למתווה של הסדר החוב בחברת האם, סאני. על פי המתווה סאני צפויה למכור את אחזקותיה באיגרות החוב של סקיילקס. מהלך זה יגדיל את החוב של סקיילקס ועלול להרע את מצבם של מחזיקי איגרות החוב במידה וסקיילקס תקלע בהמשך לחדלות פירעון. עו"ד של סקיילקס טען שהחוק קובע אומנם שאגרות החוב המוחזקות על ידי בעל השליטה נחותות ליתר הנושים, אולם החוק לא מונע מהחברה למכור אותן.

 

הלוואה לארבע שנים

בתוך כך פרסמו אתמול סקיילקס ובעלת השליטה בה, סאני, הודעה על התקשרות במסמך עקרונות עם קרן ויולה לקבלת הלוואות בסך של 200 מיליון שקל לסקיילקס ו-50 מיליון שקל לסאני.

 

על פי מסמך העקרונות, ההלוואות, שיפרעו בתשלום אחד בתום 4 שנים, תהיה צמודה למדד ותישא ריבית שנתית של 7%. נוסף לכך, וויולה תהיה זכאית למענק של 3% מסכום כל הלוואה וכן לתשלום של 2% שישולמו במועד סיום ההלוואה. לפיכך, התשואה האפקטיבית שסקיילקס רואה לנגד עיניה תהיה גבוהה יותר ותגיע ל־כ־9% צמוד.

 

אילן בן דב אילן בן דב

 

בשנה וחצי האחרונות סקיילקס מצויה במרוץ מתמשך לגלגול החוב, בין אם בניסיונות שעלו בתוהו להכניס שותפים לפעילות שיווק מוצרי הקצה של סמסונג ובין אם על ידי העסקה למכירת השליטה בפרטנר לקבוצת סבן.

 

אתמול דיווחה סקיילקס כי היא מצויה בשלבי בחינה ראשוניים של מהלך הנפקה פרטית של איגרות חוב למשקיעים מוסדיים בהיקף של כ־50-100 מיליון שקל, באמצעות הרחבת איגרות חוב (סדרה ו') או על ידי הנפקת סדרת אג"ח חדשה.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בדו"ח השנתי שפרסמה סקיילקס נכללה הערה בדבר ספקות משמעותיים לגבי המשך קיומה של החברה כעסק חי. מלבד זאת, גם במאזני החברה נרשם גירעון בהון העצמי ובהון החוזר, ודו"ח תזרים המזומנים החזוי מצביע על כך שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה הצפויות בשנת 2014. אבל בסקיילקס הסתמכו על חוות דעת של פרופ' אמיר ברנע כדי לטעון שהחברה סולבנטית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x