שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לאחר יום אדום: פקודת מסחר שגויה העבירה את הבורסה בתל אביב לעליות

הנהלת הבורסה בוחנת את העסקות שנעשו על רקע הפקודה השגויה של אחד משחקני הנגזרים של ת"א 25. מדד ת"א 25 עלה ב-0.8%, ת"א 100 טיפס ב-0.5% ומדד הבנקים זינק ב-1.6%; בנק מזרחי ירד ב-0.7% לאחר שהציג רווח נקי של 1.08 מיליארד שקל ב-2012; מחזור המסחר - 984 מיליון שקל

שי סלינס 16:3018.03.13

יום מסחר דרמטי במיוחד עבר על הסוחרים בבורסה של תל אביב. המסחר ננעל היום (ב') בעליות לאחר שבמהלך רוב שעות היום נסחרו המדדים בטריטוריה השלילית על רקע המשבר בקפריסין. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי פקודת מסחר שגויה של אחד משחקני אופציות המעו"ף היא זו שאחראית לסיום המסחר בעליות. הנהלת הבורסה בוחנת את העסקות שנעשו על רקע הפקודה לפי תקנון הבורסה ולאחר מכן תפרסם הודעה רשמית בנושא.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד ביטוח נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

57 ימים אחרי הבחירות, ברית דומיננטית שנוצרה בין שתי דמויות חדשות בפוליטיקה ואינספור מאבקים על דמותה, הממשלה ה-33 של ישראל יוצאת לדרכה: בנימין נתניהו הציג את ממשלתו השלישית. הדיון במליאה החל בבחירת ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד-ביתנו) לתפקיד יו"ר הכנסת במקומו של ח"כ ראובן (רובי) ריבלין (הליכוד-ביתנו). 96 חברי כנסת תמכו במינוי לעומת שמונה חברי כנסת שנמנעו וללא מתנגדים. מיד לאחר השבעתו לתפקיד החל אדלשטיין לנהל את הישיבה והתגאה בכך שלא כתב נאום. 

 

הסערה סביב הפקדונות בבנקים בקפריסין ממשיכה להדאיג את הסוחרים בשווקים בעולם. זאת בעקבות החלטה תקדימית להקפיא 6.7%-9.9% מכל פקדון בבנקים בקפריסין, כתנאי להענקת חבילת החילוץ למדינה.

ההחלטה שהתקבלה בשבת בבוקר הביאה לתורים ארוכים ליד הכספומטים במדינה, וסערת רוחות בקרב התושבים המתנגדים לצד זה. למעשה כמעט כל תושב של קפריסין מצוי מאז שבת בידיעה כי איבד 10% מפקדונותיו בבנקים. בעלי פקדונות של מעל 100 אלף יורו ישלמו מס של 9.9% ובעלי פקדונות נמוכים יותר ישלמו מס של 6.7%. מדובר במס חד פעמי.

 


 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס התייחס לחבילת הסיוע לקפריסין וכתב כי "קפריסין מתנגדת למיסוי מתוך חשש לאבד את הסטאטוס של מרכז פיננסי עצמאי. בעוד שהסיכון של "הדבקות" לשאר המדינות אינו גבוה, אירופה מעבירה בכך מסר "חינוכי" בעייתי – "במידת הצורך, ניתן לנגוס גם בפיקדונות המבוטחים שלכם, אם אתם מספיק קטנים וחלשים".

 

"בימים הקרובים, אם לא בשעות הקרובות, אנו נשמע על גל של פודים המנסים למשוך את כספם מבנקים באירופה וככל הנראה שעות לאחר מיכן נחזה בצפירות הרגעה מפי שרי האוצר ואף בכירים בבנק המרכזי, אשר מנסים לכבות את השריפה שהם יצרו", הוסיף חברון.

  

שוק האג"ח

"אם הייתה לי האפשרות להעביר לחברה את הכספים שדרושים לה לגישור לא הייתי מחכה וזה היה נעשה כבר קודם", כך אמר הרצל חבס, בעל השליטה בחברת חבס שהגיע לאסיפת מחזיקי אגרות החוב של החברה. חבס פתח את האסיפה ואמר "המעמד מאוד לא קל לי". חבס הציג את הפעילות של NSI והסביר מדוע קיים פער של כ-70 מיליון יורו בין שווי השוק של NSI לשווי של החברה בספרים. "השוק מעריך את רמת המינוף של NSI כגבוהה. שיעור המינוף שלה הוא 58% ולתחום הפעילות של החברה זה נתפס כמינוף גבוה" אמר חבס.

 

מידרוג אישרה היום לבנק אגוד דירוג של "Aa3" עם אופק דירוג יציב לקראת גיוס של 150 מיליון שקל בסדרה ו'.

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: עמית שעל
מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניות במרכז

בנק מזרח-טפחות פרסם את תוצאותיו ל-2012 לפני פתיחת המסחר. הבנק הציג רווח נקי שנתי של 1.08 מיליארד שקל, לעומת רווח נקי של 1.04 מיליארד שקל לפני שנה. ההכנסות עלו ב-4% ל-4.79 מיליארד שקל. התשואה על ההון - 13.1%, לעומת 14.6% לפני שנה. עדי סקופ, אנליסט הפיננסים של אי.בי.אי התייחס לתוצאות ואמר כי "הבנק צפוי להמשיך להוביל את המערכת הבנקאית בישראל, עם תשואה להון של כ-12% ברבעון הרביעי של 2012. המשך עליית מחירי הנדל"ן והגבלות בנק ישראל לא יצליחו לצנן את תוצאות הבנק. תוצאות המגזר העסקי, ובמיוחד ההפרשה להפסדי אשראי, עלולות להתברר כנקודת התורפה בדו"ח".

 

טרנס גליקמן מפסגות התייחס לתוצאות הבנק וכתב כי "לדעתנו, ההשקעה במזרחי עדיפה על פני ההשקעה בבנקים הגדולים לאומי ופועלים, אם כי ייתכן שבהשוואה לבינלאומי ודיסקונט המניה יחסית יקרה. תשואה על ההון מייצגת של 12% גוזרת לנו מחיר יעד של 47  שקל למניה. אולם בשל החשש מצעדים נוספים של בנק ישראל בנוגע להפרשות בתחום הדיור אנו לוקחים מרווח ביטחון ומותירים את מחיר היעד שלנו על 44 שקל".

 

קסטרו מדווחת על עלייה בהכנסות של 8.7% להיקף של 705.9 מיליון שקל. עם זאת, העלייה בהכנסות הגיעה מפתיחת סניפים חדשים – כאשר המכירות בחנויות הזהות עלו באותה תקופה בשיעור מזערי של 0.6%, ואילו המכירות למ"ר נשחקו ב-9.3% לנתון של 1,731 שקל למ"ר בחודש בממוצע במהלך שנת 2012.

 

בזן דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה. הכנסות החברה גדלו במעט ל-9.6 מיליארד דולר לעומת 9.5 מיליארד דולר ב-2011. הפסד החברה (מנוטרל מהשפעות חשבונאיות) הסתכם ב-163 מיליון דולר לעומת 120 מיליון דולר ב-2011. 

 

רשת השיווק רמי לוי סיימה את שנת 2012 עם הכנסות של 2.79 מיליארד שקל - גידול של 25.7% בהשוואה ל-2011. הרווח הנקי השנתי גדל ב-17% ל-110.4 מיליון שקל. ברבעון הרביעי רשמה רמי לוי גידול של 20% בהכנסותיה ל-699.6 מיליון שקל. אילנית שרף מפסגות התייחסה לתוצאות החברה וכתבה כי "הרבעון הרביעי אופיין בהמשך צמיחה גבוהה בהכנסות, הודות לפתיחת סניפים וצמיחה חדה בחנויות הזהות. אנו צופים המשך צמיחה במכירות ב- 2013 על רקע פתיחת סניפים ועלייה בחנויות הזהות - אם כי בשיעור מתון יותר מ-2012".

 

כלל ביטוח מסכמת את 2012 עם רווח כולל של 145 מיליון שקל. העליות בשווקים סייעו לכלל לעבור מהפסד של 127 מיליון שקל ב-2011 לרווח. עודפי ההון הסתכמו ב-847 מיליון שקל. סך הפרמיות שנגבו ב-2012 עלו ב-7% והסתכמו ב-13.8 מיליארד שקל, כשעיקר הצמיחה הגיע מצמיחת ענף הפנסיה.

 

גוליבר אנרג'י הודיעה אתמול בערב לבורסה בתל אביב כי בכוונתה להפסיק את חיפושי האורניום במדבר יהודה, זאת "לאור ריכוזי האורניום שנמדדו, עובי השכבות המכילות את ריכוזי האורניום ועומקן ובהתחשב במחירים בשוק העולמי". יו"ר גוליבר הוא ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x