שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הושג רוב: יורחבו סמכויות נציגות בעלי האג"ח באי.די.בי פתוח

במקביל הודיעה נציגות המחזיקים של החברה־האם, אי.די.בי אחזקות על "מבוי סתום במו"מ עם החברה", אך צפויה להיפגש מחר עם ההנהלה

גולן חזני ורחלי בינדמן 07:0003.03.13

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח מגבירה את הלחץ על בעל השליטה בחברה, נוחי דנקנר. בקרב רוב הסדרות הושג רוב בהצבעה בעד הרחבת סמכויות נציגות בעלי האג"ח לנקוט בצעדים נגד החברה.

בינתיים, גם בחברה־האם אי.די.בי אחזקותנרשמו בסוף השבוע התפתחויות שליליות, לאחר שבתום פגישה מאכזבת שנערכה ביום חמישי בין מחזיקי האג"ח להנהלת החברה הודיעו המחזיקים כי המגעים הגיעו למבוי סתום. עם זאת, ייתכן שמדובר בצעד טקטי וכי הצדדים ימשיכו במגעים. פגישה נוספת בין הצדדים נקבעה למחר. "המו"מ הגיע למבוי סתום. לאחר פגישה שהתנהלה ביום חמישי מול החברה התברר כי החברה לא הסכימה להתקדם באף אחד מסעיפי הסדר החוב", נכתב בהודעת הנציגות בתום הפגישה.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

בין הנציגות לחברה קיימים פערים מהותיים בשלוש נקודות עיקריות:

א. הזרמת המזומן. המחזיקים דורשים שכל ההזרמה של אדוארדו אלשטיין בהיקף של 75 מיליון דולר (280 מיליון שקל) שאמורה להגיע לגנדן, שדרכה שולט דנקנר באי.די.בי, תוזרם ישירות לאי.די.בי אחזקות ותשמש לתשלום החוב. דנקנר מוכן להזרים 235 מיליון שקל מתוך הסכום. כך, המחזיקים שדרשו תחילה הזרמה מיידית של 400 מיליון שקל התפשרו על 280 מיליון שקל. דנקנר מצדו, שהסכים להזרים 140 מיליון שקל, עלה ל־235 מיליון שקל. לפי הערכות, דנקנר לא מוכן להזרים את כל הסכום מאחר שחלקו נועד לכיסוי חוב של החברה לבנק לאומי.

 

ב. היקף המניות שיקבלו המחזיקים. הנציגות דורשת שבמסגרת ההסדר יקבלו מחזיקי האג"ח 30% ממניות אי.די.בי אחזקות, אך דנקנר מוכן לתת 15% בלבד — אם כי בשיחות סגורות רמז כי יהיה מוכן להתפשר על 18%.

 

ג. סדרת אג"ח חדשה. אי.די.בי דורשת אופציה לרכוש במחיר נמוך מהפארי את כל סדרת האג"ח החדשה שהיא אמורה להנפיק במסגרת ההסדר, בהיקף של 1.1 מיליארד שקל. הנציגות טוענת כי מדובר בתספורת של כ־50% ומסרבת לכך.

 

הדדליין של נוחי

 

בכל מקרה זמנו של דנקנר הולך ואוזל. ב־31 במרץ אמורה החברה לפרוע תשלום ריבית של 65 מיליון שקל למחזיקי סדרה ד', לאחר שבדצמבר הסכימו המחזיקים להעניק לה דחייה. המשמעות היא שעד אמצע החודש יצטרכו מחזיקי אג"ח ד' להצביע אם להעניק לדנקנר דחייה נוספת בתשלום או לדרוש מהחברה לשלם. אם יבחרו באפשרות השנייה, מבלי שיהיה הסדר, המשמעות תהיה נקיטה של הליכים משפטיים, שכן יתר הסדרות לא יסכימו לביצוע התשלום.

 

הנציגות בוחנת כעת שלוש אופציות: השתלטות על החברה וחיפוש משקיע שיזרים אליה הון תמורת מניות; חבירה משותפת לנציגות אי.די.בי פתוח (אפשרות שכרגע אינה ריאלית לאור הפיצוי הנמוך שמציעה נציגות פתוח); והגשת בקשה לפירוק נגד החברה.

 

לאי.די.בי אחזקות חוב אג"ח של כ־1.8 מיליארד שקל. בקופת החברה יש פחות מ־190 מיליון שקל, ובשנה הקרובה היא צריכה לפרוע תשלומי אג"ח של 437 מיליון שקל.

 

מאי.די.בי נמסר כי "המו"מ נמשך ואנו מקווים שיסתיים בהסדר הוגן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x