$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קמור: מחזיקי האג"ח הדיחו את הרמטיק

מחזיקי אגרות החוב פיטרו בצעד חריג את נאמן אג"ח סדרה ו'; רזניק פז נבו, נאמן סדרה ח' יישאר בתפקידו לאחר שלא היה רוב להדחתו; בשבועות האחרונים היו מחלוקות קשות בין הנציגות לנאמנים סביב ההתנהלות במו"מ מול החברה

יניב רחימי 12:5414.01.13

מחזיקי אגרות החוב של קמור החליטו בצעד חריג לפטר את הרמטיק, נאמן אגרות החוב של סדרה ו'. עם זאת, לא היה רוב להדחת רזניק פז נבו, נאמן סדרה ח', שישאר בתפקידו.

 

הבקשה להעביר את נאמני אגרות החוב של קמור מתפקידם פורסמה לפני שבוע לבקשת מגדל שוקי הון המחזיקים ב-11% מאגרות החוב שנותרו במחזור ומכהנים בנציגות מחזיקי האג"ח של קמור.

 

דני ברנר, בעל השליטה בקמור דני ברנר, בעל השליטה בקמור

 

ל"כלכליסט" נודע שבשבועות האחרונים נתגלעו מחלוקות קשות בין הנציגות המורכבת ממגדל שוקי הון ואדוארד קלר לנאמני אגרות החוב, הרמטיק ורזניק פז נבו. המחלוקות נסובו סביב סוגיות שונות הנוגעות לאופן ההתנהלות במשא ומתן מול החברה.

 

אחד הנושאים הבעייתיים במערכת היחסים בין הנציגות לנאמני אגרות החוב עוסק בסוגיית זימון אסיפות מחזיקי האג"ח. מספר פעמים בקשתה של מגדל שוקי הון, החברה בנציגות, לזמן אסיפה ולהעלות בה נושאים שונים נתקלה בסירוב מצד הנאמנים. משכך, מגדל שוקי הון נאלצה להשתמש בכובעה כמחזיקת אג"ח בשיעור העולה על 5% כדי לכנס את אותן אסיפות.

 

המחלוקת האחרונה בין הצדדים נבעה מההתמהמהות של הנאמנים בהגשת בקשת הפירוק של קמור, עליה הוחלט באסיפת מחזיקי האג"ח של החברה, לבית המשפט.

 

בעוד שהנאמנים סברו שיש מקום לאפשר ניסיון נוסף לדיאלוג בין החברה לנציגות כדי להגיע להסדר חוב ולהימנע מפירוק, הנציגות דרשה שהבקשה תוגש לבית המשפט באופן מיידי מתוך ניסיון העבר על פיו הנציגויות הגיעו למספר לא מבוטל של הסדרי חוב שנסגרו "על מדרגות בית המשפט".

 

כך או אחרת, תוצאות ההצבעה על הדחת הנאמנים מתפקידם מלמדות שלפחות ביחס להרמטיק, רוב מחזיקי אגרות החוב שותפים לעמדתה של מגדל שוקי הון.

החוק קובע שהרוב הנדרש ל"העברת הנאמן מתפקידו" הוא רוב של לפחות 50% מהיתרה הבלתי מסולקת של מחזיקי האג"ח (כלומר סך האג"ח).

 

בדיווח שפורסם הבוקר עולה ש-52.5% מהקולות מתוך היתרה הבלתי מסולקת של מחזיקי האג"ח היו בעד הצעה להדחת הרמטיק מתפקידו כנאמן מחזיקי אג"ח סדרה ו' של קמור.

 

שיעורם של המתנגדים להמשך כהונתה של הרמטיק מתוך הקולות שהשתתפו בהצבעה מהווה 72%. רוב שמצביע על חוסר אמון של מחזיקי אגרות החוב בתפקודו של הנאמן.

 

מההצבעה על סיום כהונתו יצא הנאמן של אג"ח ח', רזניק פז נבו, כשידו על העליונה. זאת למרות שרוב המצביעים, 54.2% מחזיקי אגרות החוב שהשתתפו בהצבעה, היו בעד הדחתו מתפקידו. אולם היות שבהצבעה נכחו רק 64.6% מקולות יתרת האג"ח שטרם נפרעה, שיעורם של המתנגדים להמשך כהונתו של רזניק פז נבו עמד על 35% בלבד, וההצעה להחליפו נדחתה.

 

מהרמטיק נמסר "מאמצי הרמטיק ורזניק לאפשר לנציגות למצות את המו"מ להסדר ללא שהוגשה בקשת פירוק אשר עלולה היתה לפגוע מהותית בעסקי החברה, הניבה פרי. בעד השארת הרמטיק בתפקידה תוך הצבעת אמון בפועלה, הצביעו 4 גופים מובילים בשוק ההון, ואילו נגדה הצביעו 3 עליהם נמנית מגדל שוקי הון. הדרישה להחליף את 2 הנאמנים המובילים בשוק ההון נעשתה משיקולים שאינם עניינים."

 

ממגדל שוקי הון נמסר: "מגדל שוקי הון מחזיקה ב11% מסדרת קמור ו'. העובדה ש-72% מהמצביעים אשר הצביעו בפועל הצביעו בעד הדחת הנאמן מדברת בעד עצמה.  במקרה דנן, אין ספק שהנחישות והאסרטיביות שלנו אל מול החברה הביאו לתוצאות טובות עבור מחזיקי אגרות החוב אנו פועלים אך ורק מטעמים עניינים, כך פעלנו בעבר וכך נפעל בעתיד כשהמטרה היחידה שעומדת לנגד עיננו היא הגנה על מחזיקי היחידות שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x