$
בורסת ת"א

הפניקס רוכשת את משרדי ריטליקס ברעננה תמורת 100 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח תרכוש את הבניין מאיש העסקים שוקי שרון, שהקים את הבניין עבור חברת ההייטק וינטגרה

רחלי בינדמן 08:1906.01.13

חברת הביטוח הפניקס, שבשליטת יצחק תשובה ובניהולו של אייל לפידות, ממשיכה להסתער על שוק הנדל"ן. ל"כלכליסט" נודע כי הפניקס נמצאת על סף חתימה על הסכם לרכישת בית יבולים ברעננה שהושכר באחרונה לחברת התוכנה ריטליקס. העסקה מוערכת ב־100 מיליון שקל, ומי שהוביל אותה הוא שלמה גוטמן, המשנה למנכ"ל, וראש תחום הנדל"ן בהפניקס, שעבר לפני שנה מחברת הביטוח מגדל, המחזיקה בתיק הנדל"ן הגדול ביותר בקרב חברות הביטוח.

 

הפניקס רוכשת את בית יבולים מאיש העסקים החרדי שוקי שרון, שהקים את הבניין עבור חברת ההייטק וינטגרה, אלא שלקראת המעבר של החברה התפוצצה העסקה והובילה לקרב משפטי חריף בין הצדדים.

 

ריטליקס נחשבת לשוכר איכותי, היא מעסיקה 1,200 עובדים בישראל ובארצות הברית ומספקת פתרונות תוכנה לתחום הקמעונאות כשתוכנות החברה מותקנות ברשתות סופרמרקטים בינלאומיות, תחנות דלק ומסעדות מזון מהיר ביותר מ־50 מדינות.

 

בניין ריטליקס רעננה בניין ריטליקס רעננה צילום: עמית שעל

 

העסקה המשמעותית האחרונה שהוביל גוטמן היתה רכישת חמישה מקבצי דיור בפלורידה ובטקסס עם שותפים מקומיים בתמורה ל־600 מיליון שקל, כשחלקה של הפניקס בעסקה עמד על 49%.

 

תחת ניהולו של גוטמן מרכזת יחידת ההשקעות של הפניקס, המנוהלת על ידי גדי גרינשטיין, מאמצים כבדים כדי להרחיב את השקעות הנדל"ן לעמיתי הפניקס, במסגרת הצורך לגוון ולפזר את תיק ההשקעות ולזכות בתזרים יציב לטווח ארוך של מזומנים. הפניקס עדיין מחזיקה בתיק נדל"ן קטן לעומת יתר חברת הביטוח, כשהמתחרות רשמו באחרונה שיערוכים נאים כלפי מעלה של תיק הנדל"ן שלהם, מה שסייע לתשואה השנתית המצטברת לעמיתים שלהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x