$
חדשות נדל"ן

הפניקס היא הרוכשת של בית תה"ל בתל אביב

ל"כלכליסט" נודע כי חברת תה"ל מכרה להפניקס זכויות בקרקע למגורים בתמורה ל-74 מיליון שקל. על פי הערכות, הפניקס צפויה לפעול למכירת הקרקע בפרמיה

רחלי בינדמן 16:0124.12.12

חברת הביטוח הפניקס ממשיכה להרחיב את פורטפוליו הנדל"ן שלה. ל"כלכליסט" נודע כי מחלקת ההשקעות של הקבוצה בהובלת הממונה על תחום הנדל"ן שלמה גוטמן רכשה באחרונה זכויות קרקע למגורים ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

 

היום דיווחה חברת קרדן הציבורית כי חברה הבת שלה תה"ל מכרה

את זכויותיה בקרקע ברחוב אבן גבירול בת"א לצד שלישי לא קשור. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בחברת הביטוח הפניקס. הקרקע נמכרה בתמורה ל-74 מיליון שקל ותהל צפויה לרשום בגין המכירה רווח של 53 מיליון שקל.

 

על פי הערכות, הפניקס צפויה לפעול למכירת הקרקע בפרמיה. בדרך כלל חברות ביטוח לא רוכשות נדל"ן יזמי אלא נדל"ן מניב - כלומר מבנים עם משרדים להשכרה. על פי הערכות הפניקס לא היתה נכנסת לעסקת נדל"ן יזמי אלמלא היתה מעריכה כי באפשרותה למכור בקרוב את הקרקע ברווח.

 

בתקופה האחרונה נמצאת הפניקס בתנופת קניות בתחום הנדל"ן על רקע צירופו של שלמה גוטמן לקבוצה. גוטמן ניהל בעבר את תחום הנדל"ן בקבוצת מגדל, חברת הביטוח עם תיק הנדל"ן הגדול בישראל.

 

באחרונה התפרסם כי הפניקס בוחנת אפשרות לרכוש את קניון רננים וקניון סביונים מחברת הנדל"ן מליסרון. כמו כן היא רכשה נכס נדל"ן מניב ברמת חייל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x