$
בורסת ת"א

ניגוד עניינים והפרת אמונים: מנכ"ל פי.סי.בי פוטר בשל עסקה ש"חרגה מהנורמות"

מנשה אהרוני, מנכ"ל פי.סי.בי ואבי זייפן, סמנכ"ל השיווק הגיעו להסדר עם החברה בדבר עזיבתם באופן מיידי. פי.סי.בי: "הם הפרו אמונים לחברה"

אסף גילעם 08:4605.11.12
מנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של פי.סי.בי טכנולוגיות הודחו בשל "גילוי החברה כי הם פעלו בניגוד עניינים והפרו את חובת האמונים לחברה". מנשה אהרוני, שכיהן כמנכ"ל יותר מ־12 שנה, והמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק אבי זייפן, שעבד בחברה למעלה משש שנים, פוטרו באופן מיידי. את מקום המנכ"ל יתפוס
באופן זמני היו"ר יותם שטרן, בזמן שיו"ר החברה־האם פריוריטק, רפי עמית, יכהן במקומו כיו"ר פי.סי.בי.

 

פי.סי.בי עוסקת בייצור מעגלים מודפסים והרכבות של מערכות אלקטרוניות ונסחרת לפי שווי של 233 מיליון שקל. היא נשלטת על ידי פריוריטק שבשליטת רפי עמית, יותם שטרן, דוד קישון ויורשי חיים לנגמנס, המחזיקה ב־68% מהמניות.

 

פריוריטק פועלת בענף האלקטרוניקה דרך החברות־הבנות שלה, ובהן פי.סי.בי וקמטק הציבוריות ואמיטק הפרטית. פי.סי.בי מסרה עוד כי "החברה והמנהלים הגיעו להסכמה בדבר הסדרים כספיים הכרוכים בסיום ההעסקה".

 

לפי הסכם העסקתו, זכאי אהרוני להודעה מוקדמת של שלושה חודשים, אך החברה רשאית לפטר אותו ללא הודעה מוקדמת במקרים השוללים זכאות לתשלום פיצויי פיטורים. אהרוני נהנה משכר בעלות חודשית של 103 אלף שקל ב־2011, בעוד שסגנו, זייפן, נהנה משכר בעלות של 66.8 אלף שקל בחודש, כך שנראה כי החברה תחסוך פיצויים בהיקף של כחצי מיליון שקל.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בדיקה שגרתית בחברה העלתה כי השניים אחראים לכאורה לחתימת עסקה עם לקוח, ש"חרגה מנורמות" החברה לאותו סוג התקשרות. החברה לא מפרטת לגבי הלקוח או העסקה, אך נראה כי מדובר במעשה חמור לנוכח ההדחה המיידית של המנכ"ל הוותיק.

 

גורמים המקורבים לתהליך טענו כי ההתקשרות עם הלקוח לא נפגעה, ולפי שעה לא נגרם נזק לחברה. פי.סי.בי העניקה לאהרוני במרץ האחרון מענק מיוחד של כחצי מיליון שקל על הישגיו.

 

המענק ניתן הן בשל הגידול החד במכירות (18%) והן בזכות תרומתו להשלמת עסקת הרכישה של החברה־הבת, מעגלי מלתא, ו"לשילוב פעילותה בפעילות החברה" ובזכות הטיפול "בנזקי השריפה שפרצה במפעל מעגלי מלתא במאי 2011".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x