$
בורסת ת"א

אושרה חלוקת הדיבידנד המיוחד של דש איפקס

חלוקת הדיבידנד המיוחד בהיקף של 226 מיליון שקל היתה תנאי מתלה לעסקת המיזוג עם מיטב. הבקשה אושרה היום בבית המשפט המחוזי, לאחר שלא נתקלה בהתנגדות

אסף גילעם 09:3324.10.12

הוסר מכשול נוסף בדרך למיזוג בתי ההשקעות דש-איפקס ומיטב. בדיון שנערך הבוקר (ד') במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אישרה השופטת דניה קרת-מאיר את בקשתה של דש איפקס לחלק דיבידנד מיוחד בהיקף של 226 מיליון שקל. חלוקת הדיבידנד היתה תנאי מתלה למיזוג.

 

את דש איפקס ייצג בדיון עו"ד אהוד סול, ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות' שערך כ-5 דקות סך הכל. השופטת אישרה את הבקשה לאחר שנושיה החברה ורשות ני"ע לא הביעו התנגדות לחלוקה, והיא עמדה בחוות הדעת הכלכלית שהציגה החברה.

 

דש איפקס עומדת לחלק דיבידנד ענק של 245 מיליון שקל ברוטו ש-202 מיליון שקל ממנו דורשים את אישור בית המשפט בשל חלוקה שלא מקיימת את מבחן הרווח. סכום הדיבידנד שתחלק החברה נטו יעמוד על 226 מיליון שקל, מאחר וחלקים ממנו מוחלקים לאיפקס חיתום ולדש איפקס טכנולוגיות המחזיקות ב-1.16% ו-6.62% מהון המניות של דש איפקס.

 

במסגרת עסקת המיזוג ירכוש צבי סטפק, בעל המניות הגדול במיטב, 14% ממניות גאון במיטב וכן 5% ממניות שלמה סימנובסקי תמורת 140 מיליון שקל, כך שיחזיק ב־54% ממיטב טרם המיזוג עם דש איפקס. בהמשך צפוי סטפק לרכוש מקרן BRM של אלי ברקת מניות של דש איפקס בכ־62.4 מיליון שקל, כך שעם השלמת המיזוג יחזיק בכ־28.6% ממניות דש איפקס, בדומה לשיעור האחזקה של ברקת. דש איפקס תחלק לפני העסקה את הדיבידנד לבעלי המניות שלה. הגוף הממוזג יהפוך לשני בגודלו מקרב בתי ההשקעות וינהל נכסים בהיקף של כ־104 מיליארד שקל.

 

צבי סטפק ואלי ברקת צבי סטפק ואלי ברקת צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x