$
בורסת ת"א

מיזוג בשוק ההון: דש מתמזגת עם מיטב ותהפוך לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל

רגע לפני השלמת המיזוג תחלק דש דיבידנד ענק של 226 מיליון שקל לבעלי מניותיה הנוכחיים, שמהווה דיבידנד של 6.4 שקלים למניה. החברה הממוזגת תנהל נכסים בהיקף של 100 מיליארד שקל, מעט אחרי בית ההשקעות פסגות שמנהל כיום נכסים בהיקף של 120-110 מיליארד שקל

שהם לוי 10:1601.06.12

דש מתמזגת עם מיטב ותהפוך לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל אחרי בית ההשקעות פסגות. על פי ההסכם שנחתם אתמול דש תרכוש את כל הון המניות של מיטב ותקצה לבעלי המניות בחברה ממניותיה.

 

החברה הממוזגת תנהל נכסים בהיקף של 100 מיליארד שקל, מעט אחרי בית ההשקעות פסגות שמנהל

כיום נכסים בהיקף של 120-110 מיליארד שקל. בית ההשקעות מיטב מנהל כיום נכסים בהיקף של 45 מיליארד שקל ואילו דש מנהל נכסים בהיקף של 55 מיליארד שקל.

 

המיזוג בין שני בתי ההשקעות מגיע בתקופה קשה בשוק ההון, בה סובלים בתי ההשקעות מתחרות גוברת מצד הבנקים על מתן שירותי בורסה וכן מירידה משמעותית ממחזורי המסחר בבורסה, כל זאת בעוד המשקיעים בשוק ההון מעדיפים להשקיע דרך קרנות נאמנות ותעודות סל המציעות דמי ניהול נמוכים.

 

על פי תנאי ההסכם שפורסמו אמש באישון לילה, תבצע דש מיזוג פטור ממס. כחלק מהעסקה וכתנאי לביצועה, תחלק דש דיבידנד ענק של 226 מיליון שקל, המהווה 6.4 שקלים למניה. מדובר בדיבידנד הגדול ביותר שחילק בית ההשקעות מאז ומעולם.

 

ההכנסות של דש עלו

 

הכנסות דש מתחומי ניהול ההשקעות עמדו ברבעון הראשון של השנה על כ 106.2 מיליון שקל, גידול של כ-14.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול שנבע מרכישת פעילות תעודות הסל של תכלית ואינדקס התקזז בחלקו מירידה בהכנסות מפעילויות הגמל והקרנות שנבעו מירידות חדות בשווקים בשלהי 2011. סך הכנסות הקבוצה הסתכמו בכ-113 מיליון שקל, עלייה של כ- 11.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח התפעולי הסתכם ברבעון הראשון לסך של כ-26 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי של הקבוצה ברבעון הראשון הסתכם בכ-14 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-22 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח מוסברת ברובה ברישום הטבת מס (נכס מס) בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x