$
המלצות ואזהרות

יוסי אפרתי: "הממשלה תאלץ לבצע קיצוצים נוספים - עשוי להביא להקדמת הבחירות"

מנהל ההשקעות של הכשרה ביטוח סבור שחבילת הצעדים של הממשלה לריסון הגרעון לא תספיק. לפיכך יבוצעו קיצוצים נוספים שעלולים להוביל להקדמת הבחירות והעתקה של תקציב 2012 ל-2013

רחלי בינדמן 12:4805.08.12
"ידרשו קיצוצים נוספים על ידי הממשלה כדי לרסן את הגירעון התקציבי". כך סבור יוסי אפרתי מנהל ההשקעות הראשי של חברת הכשרה ביטוח שבשליטת איש העסקים אלי אלעזרא.

 

"הממשלה אישרה השבוע חבילת צעדים נרחבת שעיקרה בהעלאת מיסים וקיטון מסוים בהוצאות במטרה לרסן את הגירעון התקציבי, אך כל זה לא יספיק כדי לעמוד ביעד הגירעון של 2013 וידרשו קיצוצים נוספים שיהיה קשה להעביר. דבר זה יכול ליגרום להקדמת הבחירות ואז נעבור להתנהל בכלכלת בחירות כאשר ההחלטות אינן בהכרח על פי מה שצריך ועל פי מה שמקובל. בתרחיש זה תקציב 2013 הינו העתקה של תקציב 2012 בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן וזאת עד לאישור תקציב חדש", מסביר אפרתי.

 

שר האוצר יובל שטייניץ וראש הממשלה בנימין נתניהו שר האוצר יובל שטייניץ וראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: פלאש 90

 

עוד ציין אפרתי כי "בנק ישראל מודע לכך שהאינפלציה צפויה לעלות באופן חד פעמי כתוצאה מהקיצוצים אך מעבר לזה אין איום ממשי לעליה בסביבת האינפלציה".

 

בהתייחסו לעליה באבטלה במדינות אירופה, ציין סמנכ"ל ההשקעות בהכשרה כי "מנתונים שפורסמו בגוש היורו עולה כי האבטלה שם הגיעה ל-11.2% ובקרב צעירים לשיא של 22.4% נתון שבהחלט שובר שיאים כאשר במדינות מוכות אבטלה כגון ספרד ויוון שיעור אבטלת הצעירים חצה את רף 50% כלומר 1 מכל 2 צעירים הינו מובטל ובמדינות כגון פורטוגל איטליה ואירלנד מגיע שיעור זה ל-30%".

 

"הצהרתו של נגיד הבנק המרכזי בגוש היורו, מריו דראגי, כי הבנק מוכן לפעול נחרצות ויעשה הכול כדי לשמור על שלמות גוש היורו, הרגיעה את המשקיעים והשווקים באירופה עברו לעליות , אך מעבר להצהרות יצטרך הבנק אכן לפעול נחרצות ולעמוד בצפיות המשקיעים וכן לחזור ולהפעיל את התוכנית לרכישת אג"ח ממשלתיות בעיקר של ספרד ואיטליה דבר שהמשקיעים מחכים לו זמן רב אך גרמניה היא מהמתנגדות הראשיות למהלך" דראגי גם הוסיף בסוף השבוע כי "הבנק המרכזי של אירופה מתכוון להתערב בשוקי האג"ח וכי הבנק המרכזי יצור בשבועות הקרובים מנגנון לרכישת אג"ח ממשלתיות בשווקים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x