$
בורסת ת"א

"לישראל יש מספיק גז ל-150 שנים"

לפי כתבת תחקיר של סוכנות הידיעות בלומברג על מצבורי הגז הטבעי של ישראל, "ייתכן שישראל תיאלץ לוותר על כמה מאגרים". בכיר בענקית הנפט סטטויל: "אופתע אם ישראל תצליח להתמודד עם כל תגליות הגז שברשותה"

בלומברג 18:3003.08.12

"אופתע אם ישראל תצליח להתמודד עם כל תגליות הגז שברשותה", כך אמר ניק מאדן בכיר בענקית הנפט סטטויל (Statoil) במסגרת כתבת תחקיר של סוכנות הידיעות בלומברג על מצבורי הגז של ישראל.

 

"נכון לעכשיו לישראל יש יותר גז מהכמות שהיא יכולה למכור. נראה כאילו לא יהיה מנוס מלנטוש כמה מתגליות הגז של ישראל", כותבים בבלומברג.

 

"ישראל נשענת על ייבוא גז טבעי מ-1948, בעוד שעכשיו יש לה יותר גז טבעי מכפי שהיא יכולה להכיל", מוסיפים בבלומברג ומציינים כי "מצבורי הגז של ישראל יכולים להספיק לה לפחות ל-150 השנים הקרובות".

 

 צילום: אלבטרוס

בבלומברג כותבים כי מצד אחד יש את המדינה שרוצה לשמור על כמה שיותר עתודות גז, בעוד שמצד שני, יש את חברות הגז הישראלית שרוצות להנות מהרווחים של הגז כמה שיותר מהר ולכן מחפשות דרכים שונות על מנת לייצא כמה שיותר גז טבעי.

 

בבלומברג מציינים כי בנוסף לקשיים הצפויים לישראל בייצוא הגז, על ישראל להתמודד עם איומים אסטרטגיים ולכן עליה לשמור על מאגרי הגז כל הזמן בעזרת הצבא.

 

לפי בלומברג, לפי מחיר הגז בלונדון לישראל גז טבעי בשווי של 240 מיליארד דולר. "מדובר בסכום השווה לכל התוצר המקומי של ישראל בשנה"..

בטל שלח
    לכל התגובות
    x