שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

היו"ר פנה למיזם חדש וגרופון ירדה ב-7.6% לשפל היסטורי

אריק לפקובסקי, יו"ר חברת הקופונים המקוונת, כתב בבלוג שלו כי הוא מתכננן להשקיע יותר זמן בקרן הון סיכון שהקים והעלה תהיות מצד המשקיעים

גיא בן סימון 20:1503.07.12

המינויים שבוצעו לאחרונה על ידי מנכ"ל גרופון "אפשרו לי להתמקד במה שאני עושה הכי טוב", כתב אריק לפקובסקי יו"ר גרופון, חברת הקופונים המקוונת. "אני מצפה להמשיך לעבוד עם אנדרו (המנכ"ל) במסגרת תפקידי כיו"ר מועצת המנהלים, אבל בינתיים, אני שקוע ב-Lightbank" - המיזם החדש שהקים לפקובסקי.

 

חששות המשקיעים עלו לאחר שלפקובסקי הביע נכונות להתמקד בפיתוח המיזם החדש "על מנת לנסות להגדיר כיצד הוא יראה כשיבשיל".

 

מניית החברה ירדה ב-7.6% בוול סטריט למחיר של 8.79 דולרים - שפל היסטורי מאז שהונפקה. גרופון הונפקה במחיר של 20 דולר למניה, כך שמחירה כיום משקף צניחה של יותר מ-50% ממחיר ההנפקה, בזמן שהמשקיעים לא רואים עתיד ורוד לחברה שמציגה הפסדים.

 

עם זאת, שיתופו של היו"ר את המשקעים במיזם החדש אינו הגורם העיקרי לירידת מחיר המניה לשפל שכן בתחילת יוני פקע האיסור שהוטל בעת ההנפקה על בעלי העניין בחברה למכור מניות.

 

הצניחה בשווי החברה מגיעה דווקא אחרי שהצליחה לעבור כמעט לרווחיות ברבעון הראשו של השנה. אתר העסקאות היומיות הגדול ביותר באינטרנט דיווח ברבעון הראשון על הפסד של 11.7 מיליון דולר, או 2 סנט למניה בהשוואה להפסד של 48 סנט למניה ברבעון המקביל. הכנסות החברה זינקו ב-89% והסתכמו ב-559.3 מיליון דולר בהשוואה ל-295.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מנכ"ל גרופון אנדרו מייסון אחרי הנפקה נאסד"ק מנכ"ל גרופון אנדרו מייסון אחרי הנפקה נאסד"ק צילום: בלומברג

 

 

 

 

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x