$
שווקי חו"ל

האסטרטגיה: שורט על ספקית ההלוואות סאלי מיי

כך ניתן להרוויח מהתפוצצות בועת חוב הסטודנטים

טלי שמיר 07:1416.02.12
ככל שתעשיית הלוואות הסטודנטים בארה"ב הולכת וגדלה, כך מתפתחת סביבה תעשיית שורט מפוארת. איך בדיוק משקיעים נגד ההלוואות האלה? "אידיאלית, הדרך הכי טובה היא לקנות Credit Default Swaps) CDS) על ני"ע מגובי הלוואות סטודנטים בעלות מבנה דומה לזה של ני"ע מגובי המשכנתאות שיצרו את
המשבר הפיננסי האחרון", ממליץ באתר ההשקעות Seeking Alpha ניקולס פרדיני, מנהל משותף בקרן הגידור נומדיק קפיטל.

 

"אבל האסטרטגיה הזו לא זמינה לרוב הקוראים. עבור המשקיע הממוצע, הדרך הטובה ביותר היא מכירה בשורט של מניות ספקי הלוואות לאוניברסיטאות למטרות רווח, שבהן אחוזי ההשתמטות מחוב הם הגבוהים ביותר. ספקית הלוואות הסטודנטים הגדולה בארה"ב היא סאלי מיי (SLM) שהוקמה כיוזמה ממשלתית (והופרטה מאז), בדומה לפרדי מק ופאני מיי".

 

סאלי מיי, המנהלת 180 מילארד דולר של הלוואות ממשלתיות, מוכרת הלוואות פרטיות ומספקת שירותים נלווים כמו תוכניות חיסכון לסטודנטים ושירותי גבייה. החברה הואשמה לא פעם בפרקטיקות לא כשרות, דוגמת גביית חוב אגרסיבית ומתן הלוואות סאב־פריים לסטודנטים עם סיכוי נמוך במיוחד לסיים את התואר, או למצוא עבודה שתצדיק את ההשקעה. נכון להיום, סאלי מיי היא עסק רווחי ומשגשג, אך העלייה בכמות אופציות המכר (Put) עליה מעידה שמשקיעים רבים מאמינים שהחגיגה לא תימשך עוד הרבה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x