שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אפריקה ישראל מוכרת את חלקה בארמון ההגמון

תמכור לשותפיה 50% מחברה שמחזיקה בנכסים בעיר נצרת תמורת 150 מיליון שקל

שי פאוזנר 07:0102.11.11

חברת אפריקה נכסים, שבבעלות קבוצת אפריקה ישראל, הנמצאת בשליטת לב לבייב, מנהלת משא ומתן מתקדם למכירת חלקה בחברת האחזקות ארמון ההגמון. כך נודע ל"כלכליסט". הרוכשים הם שותפיה של אפריקה נכסים בחברת ארמון ההגמון, קבוצת נדל"ן מנצרת שעל חבריה נמנות חברת ס.ט.ר של היזם והקבלן סובחי טנוס, חברת ב.ס.ט שבבעלות הקבלן בדיה טנוס, וקבוצת הנדל"ן סמיר עאווד.

 

ס.ט.ר היא קבוצת נדל"ן שפועלת בישראל בשוק הייזום למגורים ושותפה במיזמים בפולין וברומניה יחד עם שיכון ובינוי ואשטרום. ב.ס.ט היא חברה קבלנית ותיקה, שבונה פרויקטים עבור חברות הייזום הגדולות בישראל.

 

ההערכות בענף הנדל"ן הן, כי העסקה תשקף שווי של כ־300 מיליון שקל לחברת ארמון ההגמון, בה מחזיקה אפריקה נכסים כ־50% מהון המניות, היקף העסקה צפוי לעמוד על 150 מיליון שקל. לפי אותן הערכות, החלטת אפריקה ישראל למכור את הפעילות בחברה היא חלק מאסטרטגיה שלה בשנים האחרונות, להיפרד מכל הפעילויות שאינן בליבת העסקים שלה.

 

חברת ארמון ההגמון הינה חברת אחזקות עם תיק נכסים שמרוכז בעיר נצרת. הנכס המרכזי של החברה, הוא קניון ביג פשן נצרת, בו שותפה ארמון ההגמון בחלקים שווים עם חברת הנדל"ן המניב ביג שבשליטת יהודה נפתלי. בנוסף, מחזיקה ארמון ההגמון בקרקעות נוספות בעיר, בין השאר, במתחם המיועד להפוך לשכונה בגבעות שמול הקניון הנצרתי, ובגבולה של נצרת עילית. שוויו של הקניון בנצרת בספריה של ביג עמד ברבעון האחרון על כ־270 מיליון שקל, בשרשור, וההערכות בענף הנדל"ן הן כי שווי הקרקעות הנוספות של ארמון ההגמון נע כיום סביב 25־30 מיליון שקל.

 

באפריקה ישראל אישרו כי אכן מתקיימים מגעים בין הצדדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x