$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": משפחת שניידמן מחפשת אקזיט בקנדה

חברת הנדל"ן המניב של המשפחה, אדגר השקעות, מנהלת מו"מ מתקדם למכירת 25% ממניות החברה־הבת בקנדה לפי שווי של כ־450 מיליון שקל. הרוכשת הצפויה היא קרן פנסיה קנדית גדולה

גולן חזני 07:1902.08.11

אחרי שמכרה 20% מחברת ישיר איי.די.איי לקרן באטרי לפי שווי של 860 מיליון שקל, משפחת שניידמן מנהלת משא ומתן מתקדם להכנסת שותף גם לפעילות הנדל"ן שלה בקנדה. משפחת שניידמן מחזיקה בחברת אדגר השקעותהמרכזת את עסקי הנדל"ן המניב, ול"כלכליסט" נודע כי המו"מ עוסק במכירת 25% מהחברה־הבת של אדגר המחזיקה בנכסים בקנדה לפי שווי של כ־450 מיליון שקל.

 

כרגע מתנהל המו"מ מול קרן פנסיה קנדית גדולה אשר אמורה להזרים כ־110 מיליון שקל (בניכוי הלוואות) תמורת המניות.

מה דעתך על מניית אדגר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בעיקר בטורונטו

 

הפעילות בקנדה מתבצעת באמצעות החברה־הבת אדגר נאמנות. נכון לסוף 2010, מחזיקה אדגר נאמנות ב־15 נכסים בקנדה - מהם 14 בטורונטו ואחד במונטריאול. הנכס המהותי ביותר של החברה־הבת הוא מבנה משרדים בטורונטו ששוויו בספרי החברה עומד על 231 מיליון שקל.

 

שטח הנדל"ן המניב הכולל של אדגר נאמנות בקנדה עומד על כ־150 אלף מ"ר, ושווי הנדל"ן עמד בסוף 2010 על 1.4 מיליארד שקל.

 

ה־NOI (הרווח התפעולי מהשכרת נכסים בתוספת פחת) של הנכסים בקנדה עמד אשתקד על 94.5 מיליון שקל, המהווים 55% מסך ה־NOI של אדגר השקעות. שיערוך הנכסים בקנדה הניב רווח נקי של 122 מיליון שקל ב־2010, ובאותה שנה עמדו דמי השכירות הממוצעים על 15.3 דולר קנדי למ"ר לחודש.

 

אדגר השקעות היא חברה ציבורית המרכזת את עסקי הנדל"ן המניב של משפחת שניידמן ונסחרת לפי שווי של כ־500 מיליון שקל בבורסה בתל אביב. משפחת שניידמן מחזיקה בכ־69% ממניות אדגר השקעות - באמצעות ישיר איי.די.איי הפרטית (57%), צור (11%) ודורון ומוקי שניידמן (1%).

 

אדגר השקעות הוקמה ב־1977 כחברת טקסטיל, ובהמשך פנתה גם לשוק הנדל"ן המקומי. בשלהי 1994 רכשה קבוצת צור שמיר את השליטה בחברה מידי אליהו יוסף, והפכה אותה למתמחה בתחום הנדל"ן. החברה מאופיינת בפרופיל של נכסים טובים הממוקמים במדינות חזקות ובסיכון יחסית נמוך. פעילות הטקסטיל הופסקה ב־1996.

 

גם בפולין

 

אדגר השקעות פועלת בעיקר בתחום המשרדים - בישראל, קנדה, פולין ובלגיה - ובבעלותה 31 נכסים מניבים בשטח כולל של כ־305 אלף מ"ר. כמו כן יש לה פעילות יזמית בתחום הנדל"ן המניב, שבה היא רוכשת קרקעות ומנצלת עתודות קרקע קיימות לצורך הקמת בנייני משרדים באמצעות קבלנים חיצוניים. ב־2010 הסתכמו הכנסותיה ב־186 מיליון שקל, והרווח הנקי עמד על 92 מיליון שקל.

 

דובר אדגר בתגובה: "אכן ישנם מגעים ראשוניים לא מחייבים עם גוף מוסדי קנדי להכנסתו כשותף בנכסים בקנדה. אם יהיה צורך, נדווח כנדרש".

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x