$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": אדגר ורבד במגעים למיזוג; המכשול העיקרי - מחיר גבוה

משפחת שנידמן, בעלת השליטה באדגר, דורשת להיכנס למיזוג לפי שווי של כ־750 מיליון שקל, 230 מיליון שקל יותר משווייה הנוכחי של אדגר

גולן חזני 07:1120.06.11

חברות הנדל"ן אדגרהשקעות ופיתוח, שבשליטת משפחת שנידמן, ורבד, שבשליטת יגאל אהובי, מנהלות מגעים ראשוניים למיזוג, כך נודע ל"כלכליסט". השיחות הוגדרו כ"רציניות" על ידי גורמים המעורבים במגעים, אך השווי הגבוה שמבקשת משפחת שנידמן לצורך המיזוג מעכב בשלב זה את התפתחות המגעים לכלל מו"מ מתקדם.

 

אדגר נסחרת לפי שווי של כ־523 מיליון שקל, אולם משפחת שנידמן מבקשת להיכנס למיזוג לפי שווי של 700–800 מיליון שקל, שכן הונה העצמי עומד על 750 מיליון שקל. רבד נסחרת לפי שווי של כ־210 מיליון שקל, כשגם כאן מבקש אהובי שווי גבוה יותר.

 

אדגר סיימה את הרבעון הראשון של 2011 ברווח נקי של 9.2 מיליון שקל. את 2010 סיימה החברה ברווח נקי של 92 מיליון שקל לאחר הפסד של 150 מיליון שקל ב־2009, כשחלק מהותי מהרווחים וההפסדים נובע משיערוכים. רבד סיימה את הרבעון הראשון של 2011 ברווח קטן של 636 אלף שקל, לאחר שלושה רבעונים שבהם הפסידה במצטבר 15 מיליון שקל, ואילו הכנסותיה עמדו ב־2010 על 120 מיליון שקל.

 

החברה הממוזגת צפויה להניב הכנסות של כ־300 מיליון שקל ולהיות בעלת הון עצמי של יותר ממיליארד שקל. משפחת שנידמן, במישרין ובעקיפין, מחזיקה בכ־69% ממניות אדגר, ששוויין בשוק עומד על כ־380 מיליון שקל. אהובי מחזיק ב־60% ממניות רבד ששווין בשוק הוא כ־130 מיליון שקל.

 

אדגר פועלת כזרוע הנדל"ן של קבוצת צור שמיר, ואת המגעים מטעם הקבוצה מוביל השר לשעבר חיים רמון. אדגר נרכשה על ידי צור שמיר ב־1994 והיא משקיעה בנכסים מניבים. היא פועלת בישראל, קנדה, פולין ובלגיה. רבד, המנוהלת על ידי אריאל אבן, היא חברת נדל"ן ותיקה, הפועלת בעיקר ברכישה, השכרה והשבחה של נכסים מניבים. עיקר אחזקות החברה הן בנכסים מניבים באנגליה, שוויץ, גרמניה, קנדה וישראל.

 

גורמים בתחום העריכו כי ישנו היגיון רב במיזוג כזה, אך אחרים אמרו כי אהובי לא ירצה להיות בעל מניות מיעוט בחברה ממוזגת, ולכן הם מעריכים את סיכויי העסקה כנמוכים. רבד היתה מועמדת לרכישה כמה פעמים בשנים האחרונות, בין השאר על ידי גאון נכסים לשעבר, אבל העסקאות לא יצאו לפועל.

 

ניסיונותיהם של בני משפחת שנידמן למכור את השליטה באדגר נובעים, לפי הערכות, מרצונם להפנות משאבים לפיתוח פעילות הביטוח הבינלאומית של צור שמיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x