$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט": אפריקה תעשיות רוכשת את הפעילות של יעקובי ברזל ב-91 מיליון שקל

מנכ"ל אפריקה תעשיות אברהם נובוגרוצקי: "הכניסה לתחום הברזל תאפשר שיתוף פעולה עסקי עם חברות בקבוצת אפריקה ישראל במכלול תחומים"

מישל אודי 10:5314.07.11

אפריקה תעשיות, מקבוצת אפריקה ישראל, הודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם לרכישת פעילותה של חברת יעקבי-ברזל בטון תמורת 91 מיליון שקל. ובנוסף, תרכוש את מלאי הסחורות של המפעל לפי ערכו ביום השלמת העסקה. המו"מ לעסקה נחשף ב"כלכליסט" לפני כחודשיים.

 

חברת יעקבי ברזל עוסקת בעיבוד ברזל לזיון בטון לתשתיות ולבנין, יצור רשתות מרותכות וייצור כלונסאות וכלובי פלדה מרותכים לביסוס ודיפון מבנים בישראל וכן בשיווק מוצרים כאמור אשר עובדו או יוצרו על ידה. החברה היא אחת הוותיקות ובעלות המוניטין בענף ברזל הבנין בישראל. ליעקבי 3 מפעלי עיבוד, הממוקמים בראשון לציון ובבאר טוביה, אשר אותם תשכור קבוצת אפריקה תעשיות מיעקבי-ברזל תמורת 420 אלף שקל בחודש. את החטיבה החדשה ינהל אבנר סיגן, מוותיקי המנהלים בפקר פלדה מקבוצת אפריקה תעשיות. 

 

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי הערכות החברה, מחזור המכירות של אפריקה תעשיות צפוי לגדול ב-300 מיליון שקל. החברה תוכל לייצר כ-8,000 טון ברזל בחודש מהנכסים שנרכשו ובסה"כ תוכל להפיק 10,000 טון ברזל.

 

מנכ"ל אפריקה תעשיות אברהם נובוגרוצקי (נובו) מסר כי הכניסה לתחום זה, משלימה את הסינרגיה הקיימת בפעילות העסקית של חברות הבת בקבוצת אפריקה ישראל, ותאפשר שיתוף פעולה במכלול התחומים והם: פעילות יזמית, בנייה ואספקת חומרי גמר ועיבוד ושיווק ברזל לבניין לפרויקטים בארץ ובעולם.

 

נובוגרוצקי (נובו) הוסיף עוד כי, השלמת עסקת רכישת יעקובי התאפשרה לאחר בחינת מספר אלטרנטיבות ומו"מ ממושך, שהסתיים בהצלחה עם החתימה על עסקה זו. לדבריו, השקעה זו מהווה נדבך נוסף בפיתוח העסקי של אפריקה תעשיות, ומתווספת לשורה של מהלכים אסטרטגיים נוספים אותם השלימה החברה לאחרונה ביניהן: רכישת פעילות ייצור הצינורות של חברת זלמן אליהו ובניו במגזר הפלדה ובמגזר הקרמיקה באמצעות חברת הבת נגב: רכישת חברת ויה ארקדיה, רכישת זכיינית מותג ברזי היוקרה GROHE בישראל והשקעה צפויה של 140 מיליון שקל בהרחבת פעילות הייצור של החברה בירוחם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x