המלצות ואזהרות

פראדה גייסה 2.14 מיליארד דולר בהנפקה בהונג קונג

פראדה, שתתחיל להיסחר בהונג קונג ב-24 ביוני, מכרה מניות בשווי שק גבוה מזה של חברות דומות, כמו LMVH, יצרנית מוצרי היוקרה הגדולה בעולם

סוכנויות הידיעות 16:1817.06.11

פראדה ובעליה גייסו כ-16.7 מיליארד דולר הונג קונג (2.14 דולר ארה"ב) בהנפקה הגדולה ביותר בהונג קונג השנה, לאחר שהחברה מכרה מניות קרוב לקצה התחתון של הטווח שלה.

 

חברת היוקרה, משפחת פראדה ואינטסה סנפאולו מכרו 423.3 מיליון מניות במחיר 39.50 דולר הונג קונג למניה,

לפי שני גורמים הבקיאים בנושא. המכירה העניקה לפראדה שווי שוק של כ-9 מיליארד יורו (12.7 מיליארד דולר ארה"ב), או פי 23 מהרווח של 2011, אמר אחד המקורות, שביקש לשמור על חשאיות כיוון שהפרטים לא פורסמו.

 

החברה ממילאנו היא המנפיקה הזרה השנייה, אחרי סמסונייט אינטרנשיונל, המצמצמת השבוע את תוכניות גיוס הכספים שלה בהונג קונג עקב ירידה הנמשכת חמישה שבועות במדד האנג סנג, שירד ב-6.7% מאז ה-13 במאי. פראדה, שתתחיל להיסחר בהונג קונג ב-24 ביוני, מכרה מניות בשווי שק גבוה מזה של חברות דומות, כמו LMVH, יצרנית מוצרי היוקרה הגדולה בעולם.

 

"התנודתיות בשוק ושווי השוק הגבוה של פראדה פגעו בביקוש", אמר קסטור פאנג, ראש מחלקת מחקר בקור-פסיפיק ימאיצ'י אינטרנשיונל. "גם לאחר הורדת המחיר, המניות של פראדה עדיין נראות יקרות בהשוואה לחברות כמו LMVH".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x