$
בורסת ת"א

אושרה זכיית שיכון ובינוי במכרז משטרת ישראל

שיכון ובינוי גברה על אפריקה ישראל ומנרב־אלקטרה במכרז להקמת מרכז ההדרכה של המשטרה

גולן חזני 07:4911.04.11

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר סופית את זכייתה של קבוצת פוליסיטי בראשות שיכון ובינוי וחברת השמירה, במכרז להקמת מרכז ההדרכה של המשטרה בבית שמש שהיקפו מוערך ב-2 מיליארד שקל. המכרז הורכב משקלול הדירוגים של מחיר ואיכות. פוליסיטי ניצחה במכרז את אפריקה ישראל על חודה של נקודת דירוג אחת. אף שדורגה באופן זהה בקטגוריית האיכות, פוליסיטי הגישה הצעה הזולה ב־5–10 מיליון שקל מזו של אפריקה ישראל.

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

השופט נעם סולברג דחה את העתירות שהגישו שתי הקבוצות האחרות במכרז - קמפוס שהורכבה מאפריקה ישראל ואלביט מערכות וקבוצת מנרב־אלקטרה - שדרשו לקבוע כי הן הזוכות במכרז וכי יש לפסול את זכייתה של פוליסיטי. בכך ביטל השופט צו ביניים שהוא עצמו פסק ב־20 בפברואר, האוסר על מימוש הזכייה של פוליסיטי, לאחר שאפריקה ישראל טענה כי אחד היועצים במכרז קשור עמה בקשר עסקי.

 

השופט סולברג איחד בדיון את שתי העתירות, וקבע כי לא היה ניגוד עניינים בהתנהלותו של היועץ שעליו התלוננה אפריקה. השופט דחה גם את הטענות האחרות, תוך שהוא מחייב את שתי העותרות בהוצאות משפט של 50 אלף שקל כל אחת.

פוליסיטי יוצגה על ידי עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי. אפריקה־אלביט יוצגה על ידי עו"ד דרור ויגדור ממשרד יגאל ארנון, ומנרב־אלקטרה יוצגה על ידי עו"ד שוקי חורש ממשרד ש. הורוביץ.

 

מרכז ההדרכה ירכז כ־40% מפעילויות ההדרכה של משטרת ישראל, הפרושות כיום ב־18 נקודות, ויעניק שירותים לכ־2,000 שוטרים מדי יום. בין היתר יכלול המתקן גם אפשרות לינה של 1,000 איש ושירותי הסעדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x