$
בורסת ת"א

יונס עוקץ את בוימלגרין: "איתנותה של אזורים לא יכלה לניהול הכושל"

אלי יונס מנכ"ל מזרחי טפחות בירך את הרשי פרידמן שרכש את השליטה בחברה לפי שווי של 470 מיליון שקל, אבל גם לא חסך ביקורת חריפה משעיה בוימלגרין, בעל השליטה הקודם

גולן חזני ותומר זלצר 12:1028.02.11

"השלמת העסקה והעברת השליטה באזורים לידיו של איש העסקים הרשי פרידמן - הנמנה עם הלקוחות הבכירים של הבנק, מהווה בשורה טובה לחברה. אין לי ספק שפרידמן והצוות הניהולי שלו ינקטו את הצעדים הנדרשים, על מנת להחזיר אותה למעמד שהיה לה אך לפני מספר שנים: חברת הנדל"ן למגורים הגדולה והמצליחה בישראל", כך אומר מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס.

 

מה דעתך על מניית אזורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
על רכישת אזורים על ידי פרידמן דווח הבוקר לראשונה באתר "כלכליסט". איש העסקים הקנדי רכש את השליטה בחברה (64%) לפי שווי של 470 מיליון שקל. אתמול החליט בנק מזרחי טפחות לבחור בהצעת הרכש של פרידמן ובתום מו"מ קצר הסכים פרידמן להעלות את שווי החברה בהצעתו המקורית שעמד על כ-400 מיליון שקל.

 

מזרחי טפחות הוא הנושה הגדול ביותר של בוימלגרין קפיטל שבשליטת שעיה בוימלגרין. הבנק החליט למכור את מניות אזורים המשועבדות לו לאחר שבוימלגרין נקלע לקשיי נזילות ולא יכול היה לעמוד בהתחייבויותיו. היקף החוב של אזורם למזרחי טפחות הוא 680 מיליון שקל.

 

לדבריו יונס, בנסיבות שנוצרו מדובר בעסקה טובה לבנק, שמסיימת תהליך ארוך ומורכב של התעסקות בנושא, תוך השקעת תשומת לב מרובה וזמן ניהולי יקר ערך: "עובדה היא, שאיתנות החברה אותה הכרנו ומגוון הבטוחות שהועמדו לבנק כנגד האשראי שהעמיד בזמנו לצורך רכישתה, לא יכלו לניהול הכושל ולרצף ההחלטות העסקיות השגויות והמזיקות, מהן סבלה אזורים בשנים האחרונות".

 

"חשוב להדגיש, כי ערך הנכסים בישראל, רזרבות הקרקע והפרויקטים בהקמה, נשמר היטב - והדבר משתקף היטב במספר המתעניינים הגדול ועוצמת התחרות בתהליך המכירה הנוכחי - וזו התשתית האיתנה שעל בסיסה תיבנה החברה חזרה אל תהילת העבר", אומר מנכ"ל מזרחי טפחות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x