$
המלצות ואזהרות

אחרי תשואה של 15% בלבד בשנתיים: כלל פיננסים ממליץ לקנות אורמת

בכלל פיננסים ממליצים לקנות את מניות החברה. הסיבות: "החברה מתגברת על אתגרי צפון ברולי, חוזרת לצמוח ותציג גידול בכושר ייצור החשמל בכ-35% עד לסוף 2013"

שהם לוי 11:0011.01.11

בשנתיים האחרונות דשדשה מניית אורמת עם תשואה של 15% בלבד, אי שם מאחורי מדד ת"א 100 (זינוק של 108%) עם תשואת חסר מובהקת. כעת מעלים בכלל פיננסים את המלצתם למניית אורמת ל'קנייה', אחרי תקופה ארוכה שבה האנליסטים היו מאוד פסימיים לגבי החברה ועתידה.

 

"אנו סבורים כי כעת בפתח שנת 2011 החברה חוזרת להיות השקעה אטרקטיבית ביותר ואנו מעלים את המלצתנו לקניה במחיר יעד של 38  שקל", כתב האנליסט יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר בכלל פיננסים.

 

הסיבות שמונים בכלל פיננסים לאטרקטיביות של אורמת:

 

החברה מתגברת על אתגרי צפון ברולי - "פרוייקט צפון ברולי בקליפורניה היווה נקודה כואבת ביותר עבור החברה בשלוש השנים האחרונות.  אתגרים תפעוליים בפיתוח השדה הגיאותרמי גרמו לחריגה תקציבית עצומה ולעיכובים משמעותיים בהפעלת הפרוייקט, אשר לוו בהפסדים של כ-20 מיליון דולר בשלושת הרבוענים הראשונים של השנה", כותבים בכלל פיננסים.

 

כעת נראה שהחברה בדרכה להתמודד עם האתגרים התפעוליים באופן שיביא את הפרוייקט לאיזון במהלך 2011 ולשיפור ניכר בתוצאות החברה. יתרה מזו, אנו סבורים כי החברה למדה מספר לקחים תפעוליים ועסקיים מפרוייקט זה והיא יוצאת ממנו מחוזקת.

 

אורמת חוזרת להיות חברת צמיחה - "בניגוד לעבר, אנו סבורים כי כעת אורמת ערוכה לניצול פוטנציאל הצמיחה המשמעותי העומד בפניה. אכן, החברה כבר הצהירה בעבר (2007) על תכניות צמיחה אגרסיביות, אשר נכון להיום לא עמדה בהן בהצלחה, אולם אנו מעריכים כי הלקחים נלמדו והחברה יצרה לעצמה תשתית לצמיחה עתידית, הן בצבר הפרויקטים בביצוע, הן ביכולות המימון המרשימות והן בפעילות אקספלורציה לפיתוח מאגרים גיאותרמיים לעתיד. להערכתנו, עד לסוף 2013 יגדל כושר ייצור החשמל של החברה בכ-35%", כותבים עוד.

 

החברה מאיצה את פעילות האקספלורציה - "נכון להיום החברה מבצעת פעילות אקספלורציה ב-30 אתרים שונים הנמצאים בשלבי פיתוח שונים. מרבית הפרויקטים הם בארה"ב, אבל להערכתנו לחברה פוטנציאל רב בטריטוריות נוספות כמו צ'ילה אליה נכנסה החברה לאחרונה וניו זילנד בה היתה לחברה פעילות רבה בעבר", מוסיפים.

 

תמחור אטרקטיבי לאורמת טכנולוגיות - "להערכתנו, במחיר של 29.7 דולר למניה, אורמת טכנולוגיותמתומחרת בחסר עמוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x