$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": שרם פודים טכנולוגיות הקדימה פירעון אג"ח - ועוררה טענות על העדפת נושים

החברה, ששמה שונה לאקורד טכנולוגיות, הקדימה תשלום לבעלי אג"ח פרטיות תמורת הנחה. בעלי האג"ח הציבוריות, שקיבלו גם הם כסף לפני המועד המתוכנן, תובעים כעת פירעון מיידי של החוב כולו

גולן חזני 07:0604.01.11

מחזיקי איגרות החוב של שרם פודים טכנולוגיות, או בשמה החדש אר.אס אקורד טכנולוגיות, דורשים פירעון מיידי של האג"ח. המחזיקים, בראשות שרון חינקיס ממגדל שוקי הון, שכרו את שירותיו של משרד עורכי הדין קליר־בנימיני לייצג אותם בהתנהלות מול בעלי השליטה באקורד טכנולוגיות, איציק שרם ורובין צימרמן. במכתב ששיגרו לשרם וצימרמן מסבירים מחזיקי האג"ח כי העילה לדרישתם לפירעון מיידי היא העדפת נושים מצד בעלי השליטה.

מה דעתך על מניית אס אר אקורד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אקורד טכנולוגיות גייסה מהציבור כ־50 מיליון שקל ב־2005, ובמקביל גייסה כ־81 מיליון שקל באגרות חוב פרטיות מדורון שטייגר ועופר ירקוני. באפריל הקרוב היתה אמורה החברה לפרוע כ־8.5 מיליון שקל מתוך סכום זה לשניים, אך שטייגר וירקוני ביקשו לפצל את התשלום - לקבל 4 מיליון שקל בדצמבר 2010 כדי ליהנות מהטבות מס, ואת שאר החוב בסוף שנת 2011.

 

אקורד טכנולוגיות הסכימה לבקשה של השניים, תמורת הנחה של 12% בתשלום שהוקדם. עקב כך שילמה החברה בחודש שעבר כ־3.6 מיליון שקל לשטייגר וירקוני. במקביל הקדימה החברה מחצית מהתשלום למחזיקי האג"ח הציבוריות, ובחודש שעבר, דצמבר 2010, העבירה להם תשלום של 5 מיליון שקל.

 

המועד המקורי לפירעון הוא החודש הבא, פברואר 2011. יתרת החוב של של אקורד טכנולוגיות על האג"ח הציבוריות היא כ־12 מיליון שקל.

 

עקב טענות מחזיקי האג"ח הציבוריות על העדפת נושים הודיעה אקורד טכנולוגיות על זימון אסיפה כללית של בעלי המניות בחברה ב־6 בפברואר, שבה יתקיים דיון בנושא.

 

איציק שרם אמר אתמול בתגובה לטענות כי נכון להיום החברה מנוהלת מבלי שבעלי השליטה מושכים ממנה דמי ניהול כלשהם: "המטרה שלנו היא להגדיל ולמקסם את המימושים כדי להחזיר את החובות. ביצענו בזמן האחרון ארבעה אקזיטים בהיקף של 16 מיליון שקל, והקדמנו למחזיקי האג"ח תשלום של מחצית החוב. לגבי האג"ח הפרטיות הקדמנו את התשלום וקיבלנו הנחה של 12%, כך שמבחינתנו החברה פעלה נכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x