$
בורסת ת"א

לייבפרסון תגייס 100 עובדים נוספים בישראל ב־2011

מנכ"ל לייבפרסון ל"כלכליסט": "יש לנו הרבה מה להרוויח בישראל". הרווח הנקי של החברה ברבעון השלישי - 2.8 מיליון דולר

אסף גלעד 20:5307.11.10

"אנחנו נסחרים בנאסד"ק כבר קרוב לעשר שנים, אבל כשהפעילות המשמעותית והנמרצת ביותר שלך היא בישראל, עליך להכיר בעובדה שאתה חברה גלובלית עם שלוחות בבורסות בעולם", כך אומר ל"כלכליסט" מנכ"ל ומייסד החברה האמריקאית לייבפרסון, רוברט לוקאסיו.

 

הפעילות בישראל תגדל

 

בהמשך לחשיפת "כלכליסט", הודיעה השבוע לייבפרסון כי בכוונתה להירשם למסחר בבורסה בתל אביב, ללא כוונה לבצע גיוס הון בהנפקה. החברה תיסחר בשווי הרשום בנאסד"ק, העומד כיום על כ־468 מיליון דולר.

 

"מרבית העובדים שלנו (60%) הם בישראל, אנחנו משחררים את הקוד שלנו למפתחים ישראלים ורוצים לעבוד עם הסטארט־אפים המקומיים, כך שיש לנו הרבה מה להרוויח כאן", מסביר לוקאסיו. "בנוסף, יש כאן גם משקיעים טובים שירצו להשקיע בחברה שפעילה בכל העולם".

 

לייבפרסון, חברה אמריקאית במקורה, הגדילה בשלוש השנים האחרונות את אחיזתה בישראל. בתוך שלוש שנים זינק מספר העובדים שלה בישראל מ־60 ל־300 כיום. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת החברה להגדיל את מצבת העובדים בישראל בכ־100 עובדים נוספים, מידע שלוקאסיו סירב להתייחס אליו, אך טען עם זאת כי בכוונתו להגדיל את פעילות החברה בישראל.

 

"הקמתי את לייבפרסון בשנת 1995, כאפליקציה המאפשרת ללקוח לתקשר בצ'אט עם הארגון שממנו הוא מקבל שירות", מספר לוקאסיו. "אלא שבשנת 2000 גיליתי שקיימת חברה שעושה זאת יותר טוב מאיתנו - חברת Humanclick הישראלית, שישבה אז במושב בני ציון. אחרי כמה שיחות החלטנו להתמזג איתם תמורת 4 מיליון דולר. זאת היתה הנקודה שבה התחלנו להגדיל את פעילות המו"פ בישראל על חשבון הפעילות שלנו בניו יורק". כיום מועסקים במרכז לייבפרסון ברעננה 300 עובדים, המחולקים לקבוצת מו"פ המעסיקה 100 עובדים, קבוצת תמיכה בלקוחות המעסיקה 100 נוספים, מרכז לניהול שרתי האחסון והרשתות של החברה ויחידה עסקית המנהלת את הפעילות של לייבפרסון מול 8,000 עסקים קטנים בעולם.

 

מומנטום פיננסי חיובי

 

לייבפרסון מספקת שירותי ניהול חדרי צ'אט עבור חברות תקשורת, תשתיות או קמעונאות, המאפשרים להם לספק שירותים באמצעות חדרי הצ'אט. . לחברה מערכת לניתוח תנועת הגולשים, המבוססת בין השאר על רכישת חברת הסטארטאפ הישראלית ניוקונומי. קודם לכן רכשה לייבפרסון את קסמבה הישראלית בכ־40 מיליון דולר ואת יומנקליק בכ־4 מיליון דולר.

 

החברה נהנית ממומנטום פיננסי חיובי, מה שמקל על לוקאסיו להצהיר הצהרות אופטימיות. מתחילת השנה זינקה מניית לייבפרסון ב־31.7%, ומתחילת 2009 זינקה המניה בכ־390%.

 

לייבפרסון הודיעה ביום חמישי האחרון על הכנסות של 28 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2010, גידול של 27% ביחס לרבעון המקביל ושל 7% ביחס לרבעון הקודם. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב־2.8 מיליון דולר, גידול של קרוב ל־100% ביחס לרבעון הקודם.

 

על בסיס המומנטום החיובי, צופים בחברה הכנסות של עד 30.3 מיליון דולר לרבעון הרביעי, והכנסות של עד 110.2 מיליון דולר ב־2010.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x