$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - הרכישה הבאה שעל הכוונת של סאפיינס: חברת FIS

מנכ"ל סאפיינס: "נשקול עוד מיזוגים בזמן הקרוב". דני גולדשטיין, בעל השליטה בפורמולה ויז'ן המחזיקה ב־FIS: "טרם מצאנו את הנוסחא המתאימה"

שניר הנדלר 07:4729.04.10
מה דעתך על מניית סאפיינס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"הודענו על המיזוג הראשון שלנו, ונמשיך לחפש מיזוגים נוספים. FIS הישראלית, המספקת פתרונות בתחום ביטוחי החיים היא אחת החברות שבזמן הקרוב נשקול את רכישתן". כך אמר אתמול ל"כלכליסט" רוני על־דור, מנכ"ל סאפיינס. דני גולדשטיין, בעל השליטה בפורמולה ויז'ן, שלה אחזקות ב־FIS, אמר בתגובה כי "רעיון המיזוג עלה מספר פעמים, אך עד עכשיו לא נמצאו הנוסחאות המתאימות. יכול להיות שבעתיד זה יקרה".

 

אתמול דיווחה סאפיינס על רכישת הארקייס, ספקית פתרונות התוכנה לענף הביטוח האלמנטרי, בעסקה בהיקף של 6–8 מיליון דולר במזומן ובמניות. רכישת הארקייס עשויה להגדיל את נגישותה של סאפיינס ללקוחות בתחום הביטוח.

 

על־דור הסביר: "אנו מציעים פתרונות בעולם של ביטוחי חיים וביטוחי משנה נוספים, ועכשיו, עם רכישת הארקייס, נכנסנו גם לתחום הביטוח האלמנטרי. אנחנו כבר מתמודדים בכמה מכרזים עם המוצר החדש שקיבלנו מהארקייס, ואנו מאמינים שנגדיל את המחזור כבר השנה. למרות זאת, השורה העליונה לא תושפע ב־2010 בצורה מהותית".

 

 

עוד הוסיף על־דור: "השוק הישראלי מאוד מעניין אותנו. אנו מצפים שחברות הביטוח יחליפו את התוכנות הישנות, ולנו יהיה יתרון משמעותי. בנוסף, יש לנו כוונה להעביר גם חלק מהפיתוח של חברת הארקייס מצפון אמריקה לישראל".

 

FIS, המועמדת לרכישה על ידי סאפיינס, היא חברה פרטית מקבוצת פורמולה ויז'ן העוסקת בפיתוח פתרונות תוכנה

לחברות הפועלות בסקטור ביטוחי החיים והפנסיה. אשתקד הסתכמו הכנסותיה בכ־102 מיליון שקל. גולדשטיין, בעל השליטה בפורמולה ויז'ן, היה עד לשנת 2006 בעל השליטה בפורמולה מערכות, החברה־האם של סאפיינס.

 

הכנסות סאפיינס ב־2009 הסתכמו ב־45.7 מיליון דולר - עלייה של 5% בהשוואה למכירות 2008. בשורה התחתונה חתם על־דור על רווח נקי מתואם של 5.4 מיליון דולר. לשם השוואה, ב־2008 השיגה סאפיינס רווח נקי מתואם של 549 אלף דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x