שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חדשנות בנדל"ן? דמי השכירות של מפעל תפרון יוצמדו לתוצאות החברה

לאחר שהפסיקה לשלם דמי שכירות בדצמבר, הגיעה תפרון להסכמות עם ריט 1 על השכירות שתשלם. תפרון צופה כי תחסוך מהמהלך 4 מיליון שקל

מישל אודי 12:0722.03.10
חדשות טובות לתפרון, שבשליטת מאיר שמיר וקרן פימי בניהולו של ישי דוידי. החברה דיווחה היום (ב') על סיום הסכסוך עם בעלת השטח בו נמצאים מפעלי תפרון, קרן ההשקעות בנדל"ן ריט 1.

 

החוב של תפרון, שהפסיקה לשלם דמי שכירות מחודש דצמבר האחרון, בסך 3.4 מיליון שקל בתוספת מע"מ ישולם בשני חלקים שווים. האחד שולם עם חתימת ההסכם אתמול והשני ישולם בסוף חודש מרץ הקרוב.

 

בנוסף הסכימו הצדדים כי תפרון תפנה את בניין ההנהלה ותמשיך לשכור את שני הבניינים הנוספים שהיא שוכרת מריט 1. המבנים הם בגודל 29.8 אלף מ"ר. הסכמי הבנייה החדשים יחתמו בתוך חודשיים וריט 1 תשאיר אותם תמורת 522 אלף שקל בחודש, בתוספת מע"מ ובהצמדה למדד המחירים לצרכן. מההסכם חדש תשלם תפרון דמי שכירות שנתיים בסך 6.3 מיליון שקל לעומת 9.8 מיליון שקל. תפרון מציינת כי תחסוך מהמהלך 4 מיליון שקל בשל הורדת השכירות, מיסוי ואחזקת מבנה.

 

מה דעתך על מניית תפרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
עוד נחתם בין הצדדים הסכם לפיו יתקיים מנגנון להעלאת דמי השכירות בחצי שקל למ"ר לכל עלייה של חצי מיליון דולר ב-EBITDA (הרווח התפעולי לפני הוצאות מס, פחת והפחתות) מעל עודף תזרימי של 8 מיליון דולר וזאת עד לתוספת של 4 שקלים למ"ר, כלומר תוספת מקסימלית של 1.4 מיליון שקל.

 

תפרון העמידה בפני ריט 1 ערבויות בנקאיות בסך חצי מיליון דולר והיא תגדיל את הערבויות ב-150 אלף דולר בתחילת כל שנה עד לשנת 2013.

 

ריט 1 ציינה בהודעתה לבורסה היא נמצאת במו"מ על מבנה ההנהלה בשטח של 7.7 אלף מ"ר אותו מפנה תפרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x