שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תפרון לא שילמה לריט 1 שכירות על המפעל לדצמבר

כפי שנחשף ב"כלכליסט" החברה נקלעה לקשיי מימון עם הבנקים. דמי השכירות של תפרון הם 219 אלף דולר בחודש. תפרון פנתה לריט 1 כדי לדון בשינוי חוזה השכירות וריט מצידה: "בוחנת את דרכי הפעולה העומדות בפניה"

גיל קליאן 12:1406.12.09

הנפילה של תפרון מתחילה להשפיע על חברות נוספות. קרן הנדל"ן ריט 1 דיווחה היום (א') כי תפרון לא שילמה את דמי השכירות של חודש דצמבר בסך 219 אלף דולר. ריט 1 מציינת כי היא מחזיקה בערבויות של תפרון בהיקף של 500 אלף דולר. תפרון פנתה בינתיים לריט 1 למו"מ על תנאי חוזה השכירות שלה. ריט 1 מציינת כי "תפרון פנתה לחברה בבקשה לנהל איתה משא ומתן בנוגע לשינוי תנאי הסכמי השכירות, ובמועד זה בוחנת החברה את דרכי הפעולה העומדות בפניה".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", תפרון נקלעה לקשיי מימון עם הבנקים. ההכנסות ממפעל תפרון היו 14% מההכנסות הכוללות של ריט 1 בשנת 2008. דמי השכירות משולמים בכל רבעון ותוקף ההשכרה הוא עד 2012.

 

ריט 1 ציינה בדיווח שלה לבורסה כי "תפרון דיווחה לחברה כי הבנקים עימם היא קשורה בהסכמי מימון הודיעו לה, כי החליטו לעצור את ניצול מסגרות האשראי של תפרון. כן הודיעה תפרון לחברה כי סיכמה עם הבנקים האמורים כי יתאפשר לתפרון להמשיך לפעול תחת מסגרות האשראי המנוצלות על ידה במועד זה עד למועד בו יאשרו הבנקים את התוכנית העסקית של תפרון לשנת 2010 (תוך שלושה שבועות ממועד זה) וכי להערכתה, אם הבנקים לא יאשרו את התוכנית העסקית ויבטלו את מסגרות האשראי של תפרון, יהיה בכך כדי לסכן את המשך פעילותה".

 

הבוקר נחשף ב"כלכליסט" כי תפרון עלולה להפסיד 12 מיליון דולר ב־2010. כך עולה מנייר עמדה שהכין המנכ"ל הפורש של החברה, עדי ליבנה, ושהגיע לידי "כלכליסט". מפעל תפרון בצפון נתון בסכנת סגירה, שתשאיר 1,500 עובדים בלי עבודה (1,000 עובדים ישירים ו־500 עובדים של קבלני משנה). 

 

לפני שבועות ספורים שוחח ליבנה עם נציגי הבנקים המממנים של החברה, לאומי (50%) דיסקונט והפועלים (25% כל אחד). ל"כלכליסט" נודע כי ליבנה הציג לבנקים מתווה לתוכנית פעולה בתפרון, שהתבסס על ההנחה שהחברה תפסיד 12 מיליון דולר ב־2010. "ראינו את זה, וחשבנו שכדאי לעצור את הדימום עכשיו", אמר גורם באחד הבנקים. אחת הבעיות של הבנקים היא שלחברה אין בעצם בעל שליטה: פימי ומבטח שמיר מחזיקות במספר מניות קטן יחסית, ועיקר המניות מוחזק בידי הציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x