$
בורסת ת"א

שפכים יקרים: עיריית חיפה דורשת מבזן היטל ביוב של 118 מיליון שקל

על החברה לשלם את היטל הביוב תך 30 ימים, כאשר לפי דרישת העירייה הגשת ערר על החיוב אינה מעכבת את חובת התשלום

גיל קליאן 10:5524.12.09

בזן של משפחת עופר קיבלה דרישה מעיריית חיפה לתשלום היטל ביוב בסך של כ-118 מיליון שקל. לפי המפורט בדרישה, על החברה לשלם את היטל הביוב תך 30 ימים, כאשר הגשת ערר על החיוב, אינה מעכבת את חובת התשלום.

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בזן הדגישה בדיווח כי היא מפנה את שפכיה הסניטריים באמצעות קו ביוב אשר נבנה על ידה ועל חשבונה ולפיכך פנתה לעיריית חיפה, וביקשה שהות לבדיקת החיוב. עם זאת, הודיעה העיריה כי לא תסכים לדחיית המועד לטיפול בחיובים עד לסיום הבדיקות ומתן הבהרות על ידה בעניין. בעקקבות כך מודיעה בזן כי החברה "תפעל למיצוי מלוא זכויותיה בעניין זה, על פי כל דין".

 

"לאחר בדיקות ראשוניות, מעריכה החברה כי עומדות לה טענות טובות כנגד הדרישה הנ"ל. למיטב ידיעת החברה, חברות נוספות שמפעליהן ממוקמים בסמוך לבית זיקוק חיפה, קיבלו אף הן דרישות לתשלום היטל ביוב. בין החברות הללו, גם כרמל אולפינים בע"מ, חברה בת של החברה אשר נדרשה לשלם היטל ביוב בסך של כ-27 מיליון שקל ואשר אף היא מפנה את שפכיה הסניטריים באמצעות קו הביוב שנבנה ע"י החברה וגדיב תעשיות פטרוכימיה בע"מ (חברה בת בבעלות מלאה של החברה), אשר נדרשה לשלם היטב ביוב בסך של כ-9.5 מיליון שקל", מוסיפה בזן בדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x