$
בורסת ת"א

סקורפיו מבקשת לדחות בחודשיים תשלום החוב הקרוב

בינואר צריכה סקורפיו לשלם כ-130 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה. מעלות הורידה דירוג האשראי של החברה ל-'CC' עם אופק שלילי

ענת ציפקין 09:1327.11.09

סקורפיו, זרוע הנדל"ן הבין לאומית של בני שטיינמץ הודיעה אמש (ה') לבורסה כי בכוונתה לבקש ממחזיקי אגרות החוב שלה לדחות בחודשיים את מועד הפירעון הקרוב של חובותיה כלפיהם.

 

בשנת 2006 גייסה סקורפיו, הפועלת בתחום פיתוח וייזום נדל"ן למגורים במזרח ומרכז אירופה, חוב בסכום של 516 מיליון שקל בסדרת אג"ח שאמורה להיפרע החל בינואר 2010 בחמישה תשלומים של 130 מיליון שקל כל אחד (קרן וריבית), כך שבינואר הקרוב היתה צריכה סקורפיו להחזיר לבעלי אגרות החוב שלה סכום של כ-130 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שחקן נוסף מולו פועלת סקורפיו הוא בנק הפועלים, ממנו קיבלה סקורפיו מסגרת אשראי של 100 מיליון דולר. בסך הכל, יהיה על סקורפיו לשרת חובות של 955 מיליון שקל בשנה, ובטווח הארוך שמעל שנה - חובות של 997 מיליון שקל, מתוכם הלוואת בעלים של 400 מיליון שקל שנתנה קבוצת שטיינמץ לסקורפיו.

 

אסיפת בעלי אג"ח ביום ב'

 

בנוסף, הודיעה אתמול סקורפיו כי ביום שני הקרוב תכונס אסיפת מחזיקי אגרות החוב של החברה, בה יתבקשו בעלי אגרות החוב לאשר באופן רשמי נציגות מטעמם לניהול המשא ומתן עם הנהלת החברה. בנציגות בעלי האג"ח יהיו חברים נציגי הגופים המוסדיים הבאים: פסגות, מנורה, מגדל וכלל.

 

בתחילת החודש הודיעה סקורפיו כי בכוונתה לפתוח במגעים עם מחזיקי אגרות החוב שלה בכל הקשור להחזר חובותיה. בתגובה, הודיעה חברת הדירוג מעלות S&P כי תוריד את דירוג האשראי של חברת סקורפיו מ-'B' ל-'CC' עם תחזית דירוג שלילית.

 

מעלות כתבה כי הסיבה העיקרית לפעולת הורדת הדירוג היא התמשכות המשבר בשוקי הפעילות העיקריים של סקורפיו נדל"ן וכוונתה של החברה להתחיל במשא ומתן עם מחזיקי אגרות החוב של החברה.

 

את סקורפיו נדל"ן מייצגים במגעיה מול הגופים המוסדיים עורכי הדין רם כספי ופיני רובין, לצד הנהלת החברה, אותה מייצגים מנכ"ל סקורפיו שמעון מנחם, והיו"ר דוד גרנות.

 

את הרבעון השני של 2009 סיכמה סקורפיו עם הפסד נקי של 73 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות של החברה, זאת בהשוואה לרווח נקי של 98 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. את חצי השנה הראשונה סיימה סקורפיו עם הפסד כולל של 195 מיליון שקל, גרעון של 443 מיליון שקל בהון החוזר, וגרעון בהון העצמי בגובה של 117 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x