$
בורסת ת"א

מעלות מורידה את דירוג האשראי של סקורפיו ל-'CC' מ-'B' עם תחזית דירוג שלילית

ברקע, הודעת סקורפיו השבוע כי בכוונתה להתחיל בהליך של משא ומתן עם מחזיקי אגרות החוב שלה

ענת ציפקין 13:3503.11.09

חברת הדירוג מעלות S&P הודיעה הבוקר כי תוריד את דירוג האשראי של חברת סקורפיו, זרוע הנדלן הבין לאומית של בני שטיינמץ. מעלות מורידה את דירוג האשראי של סקורפיו מ-'B' ל-'CC' עם תחזית דירוג שלילית. מעלות כותבת בהודעתה כי הסיבה העיקרית לפעולת הורדת הדירוג היא התמשכות המשבר בשוקי הפעילות העיקריים של סקורפיו נדל"ן וכוונתה של החברה להתחיל במשא ומתן עם מחזיקי אגרות החוב של החברה, במטרה לבחון גיבוש הסדר בנוגע לפרעון התשלומים. 

 

עוד מציינת מעלות כי תחזית הדירוג השלילית משקפת השלכות שליליות צפויותך על הדירוג, או במילים אחרות, ייתכן ותתבצע הורדת דירוג נוספת. להערכת מעלות ההסדר אליו עשויה להגיע סקורפיו עם מחזיקי האגרות שלה עלול לכלול מאפיינים שונים המגלמים אי עמידה בתשלומי הקרן או הריבית של אגרות החוב במועדן. יש לציין כי בחודש יוני האחרון הורידה מעלות את דירוג אגרות החוב של סקורפיו ל-'B' בשל חששותיה של מעלות מנזילותה של החברה ויכולתה לעמוד בפירעון התחייבויותיה בזמן.

 

מעלות כותבת כי יכולתה של סקורפיו לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי האג"ח מושפעת מאוד מהצלחתה לממש נכסים וקרקעות בשווקי הפעילות במרכז ומזרח אירופה. מעלות מוסיפה כי שווקים אלו נמצאים עדיין בתהליך התאוששות מהמשבר והיא רואה קושי רב במימוש הנכסים של החברה שם, ואף יותר מכך במימוש הקרקעות.

 

חברת סקורפיו, זרוע הנדל"ן הבין-לאומית של בני שטיינמץ הודיעה אתמול לבורסת בתל אביב כי דירקטוריון החברה החליט לבחון אפשרות כניסה למשא ומתן עם מחזיקי אגרות החוב שלה במטרה לגבש הסדר חוב בנוגע לפירעון תשלומי הקרן והריבית. עוד כותבת סקורפיו כי ברצונה לבחון גיבוש הסדר למקרה שנסיונותיה ופעולותיה של החברה ליצירת תזרים מזומנים ומקורות מימון לא יתממשו במלואן או בחלקן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x