$
בורסת ת"א

אוצר החייל: עלייה של 19% ברווח הנקי ברבעון השלישי

הבנק מקבוצת הבינלאומי הרוויח ברבעון השלישי 19.2 מיליון שקל. המנכ"ל ישראל טראו: "היערכותנו בזמן המשבר הובילה לשיפור בתיק האשראי ולהגדלת ההכנסות"

תומר זלצר 11:1823.11.09

בנק אוצר החייל מקבוצת הבינלאומי מדווח היום (ב') על תוצאותיו הכספיות: הרווח הנקי ברבעון השלישי של השנה עמד על 19.2 מיליון שקל – עלייה של כ-19% בהשוואה לרבעון השלישי של 2008. הרווח הנקי בתשעה החודשים הראשונים של השנה עמד על 55 מיליון שקל – עלייה של כ-13% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון עמדה ברבעון השלישי על 9.69% (בחישוב שנתי) – זאת בהשוואה ל-8.64% בתקופה המקבילה אשתקד.

מה דעתך על מניית בינלאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עיקר הגידול ברווח מוסבר מרווח ממימוש ניירות ערך זמינים למכירה ומעליית ערכם של ניירות ערך למסחר. במקביל, נרשמה ירידה במרווח הפיננסי בעקבות הריבית הנמוכה במשק – ירידה שקוזזה בחלקה בגידול בהכנסות המימון שנבעו מהרחבת הפעילות.

 

ההפרשה לחובות מסופקים הסתכמה בתשעה החודשים הראשונים של 2009 ב-15.4 מיליון שקל – עלייה של כ-48% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, וזאת עקב ההרעה שחלה במצב הלווים בעקבות המשבר הכלכלי בארץ ובעולם. יחס הלימות ההון של הבנק עמד בסוף הרבעון על 12.86%, בהשוואה ל-11.52% בסוף 2008.

 

מנכ"ל בנק אוצר החייל ישראל טראו: "ההיערכות של בנק אוצר החייל בזמן המשבר בשווקים הפיננסיים, כללה כמה מהלכים כגון הקטנת החשיפה לבנקים בחו"ל, ניהול מחושב של סיכוני האשראי בהתאם לצרכי הלקוחות, מימון אשראי לעסקים באמצעות קרנות המדינה לעידוד עסקים ומהלכים נוספים שתמכו בהקטנת הסיכון הכולל. מהלכים אלה, הובילו לשיפור תיק האשראי ולהגדלת ההכנסות".

 

בנק אוצר החייל נשלט על-ידי הבנק הבינלאומי המחזיק בכ-68% ממניות הבנק. בעלי המניות האחרים הם חבר משרתי הקבע והגמלאים בע"מ (24%) וקופת תגמולים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x