שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יעקב פרי פורש מדירקטוריון פרטנר

פרי, ששימש כנציג הקבוצה הישראלית בדירקטוריון, פרש ככל הנראה לאור הביקורת על ניגוד אינטרסים לכאורה בהיותו יו"ר מזרחי טפחות, שסייע למימון העסקה

גילעד נס 08:5809.11.09
מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יעקב פרי, יו"ר בנק מזרחי-טפחות, שמונה לדירקטוריון חברת הסלולר פרטנר רק לפני כשבוע, הודיע על פרישתו מהתפקיד. מינויו של פרי לתפקיד לווה בטענות על ניגוד אינטרסים לכאורה, שכן חלק מחבילת המימון שבה נעזר בן-דב להשלמת עסקת פרטנר הסתמכה על הלוואה שקיבל מבנק מזרחי-טפחות, וכך לכאורה עלול פרי לפעול במהלך כהונתו בדירקטוריון של פרטנר לטובת תעדוף החזר ההלוואה לבנק, במקום לפעול מתוך טובתה של פרטנר עצמה. פרי לא שותף עד כה בישיבות הדירקטוריון, כיוון שבעת כינוס הישיבה הראשונה ביום ראשון שעבר לא שהה בישראל, והודיע על התפטרותו טרם כינוס ישיבת הדירקטוריון הבוקר, הצפויה לאשר את דו"חותיה הכספיים של פרטנר שיפורסמו מאוחר יותר היום.

 

יצויין כי פרי מונה לדירקטוריון כנציג "הקבוצה הישראלית", אותו גוש המחזיק במצטבר בכ-5% ממניות פרטנר, כהמשך לדרישת המדינה למינימום אחזקה של גופים עם שייכות ישראלית בספקית תקשורת. בעבר עמדה אחזקה זו על כ-20%, וגורמים רבים בשוק הישראלי היו בעלי המניות בפרטנר, בהם חברת הכבלים HOT, דפי זהב ואף יורוקום של שאול אלוביץ. עם הזמן מכרו חלק מהגופים את אחזקותיהם לגופים מוסדיים אחרים, ואף יורוקום מכרה לאחרונה לסאני את אחזקותיה בפרטנר. כתוצאה מהשלמת המכירה לבן-דב התפטר גם עמיקם שורר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי והיועץ המשפטי של יורוקום, שכיהן בדירקטוריון פרטנר, והוחלף בפרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x