שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פשרה בארקו: קוטלר יזרים לחברה 4.5 מיליון שקל

כן התחייב קוטלר להעמיד לארקו מסגרת אשראי של 5 מיליון שקל אותה תוכל החברה למשוך בעתיד לצורך מימון פעילותה

גולן חזני 21:4629.10.09

פשרה בחברת החזקות ארקו: אריה קוטלר, בעל השליטה בחברה, הגיע בימים האחרונים להסכמות עם בעלי המניות בחברה במסגרתן יזרים באופן מיידי כ-4.5 מיליון שקל תמורת מימוש האופציות שהוא מחזיק בידיו. כן התחייב קוטלר להעמיד לארקו מסגרת אשראי של 5 מיליון שקל אותה תוכל החברה למשוך בעתיד לצורך מימון פעילותה, אם תצטרך.

 

 

מה דעתך על מניית ארקו החזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל, יקבלו בעלי המניות אופציות ביחס של 1:1 להחזקותיהן במניות, אותן יוכלו לממש בתוך כשנתיים למניות נוספות של החברה. האופציות יינתנו לבעלי המניות במחיר מימוש אטרקטיבי של 25 אגורות. קוטלר התחייב עוד, כי בתוך שנה וחצי יציע לרכוש את האופציות במחיר של 8.5 אגורות לכל אופציה.

 

הפשרה בחברת ארקו באה לאחר שלפני כשבוע הודיע קוטלר כי בשל המשבר החריף בשווקים אין בכוונתו להזרים לחברה 11 מיליון שקל, אותן התחייב להזרים בעבר, בתמורה למימוש אופציות שהוא מחזיק. התחייבות זו של קוטלר נולדה למעשה לפני כארבע שנים, לאחר שהשלים את רכישת השליטה בארקו מידי חברת לידר, שנותרה עם מניות מיעוט בחברה. בהמשך רכש קוטלר גם את יתרת המניות של לידר בארקו, אולם ההתחייבות ההיסטורית נותרה על כנה.

 

ארקו החזקות פועלת, ישירות ובאמצעות חברות בנות, בתחום הפיננסים. פעילות החברה כוללת בעיקר מימון ביניים Mezzanine Finance שהועמד ליזמי נדל"ן (לייזום ולהשקעה) תוך התמקדות בשוק האמריקאי.

 

 

 

אריק קוטלר אמר, כי "הפשרה אליה הגענו לאחר דיונים מעמיקים עם בעלי המניות מגלמת הבעת אמון גדולה שלי בחברה. ארקו נערכה היטב למשבר החריף בשווקים, והצליחה לשמור על יתרות נזילות גבוהות שאפשרו לה לפרוע את אגרות החוב שלה במועד. אנו נערכים כעת לעתיד, והזרמת ההון מצידי לחברה, תאפשר לחברה לבחון ביצוע השקעות חדשות במחירים אטרקטיבים במיוחד".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x