$
בורסת ת"א

בריינסטורם גייסה 1.4 מיליון דולר ועוברת לניסויים קליניים

החברה המפתחת טכנולוגיה לטיפול במחלות עצביות תקבל את ההון מהמדען הראשי ומקבוצת ACCBT של חיים ליבוביץ', בעל השליטה בחברה

אסף גלעד 17:1524.08.09

חברת בריינסטורם, המפתחת טכנולוגיה לטיפול במחלות עצביות, בהן פרקינסון ו- ALS, הודיעה היום (ב') על גיוס של 1.4 מיליון דולר, מהמדען הראשי ומקבוצת ACCBT של חיים ליבוביץ'. את המימון תגייס בריינסטורם על מנת להחל בשלב ניסויים קליניים לטיפול בחולי ALS בשנה הבאה, וזאת לאחר שדיווחה

על הצלחה בניסויים בבעלי חיים (פרה קליניים) שארכו כשנה וחצי.

 

עם סיום הניסויים הפרה-קליניים, בהובלתם של הפרופ' אלדד מלמד ופרופ' דניאל אופן, הודיע ליבוביץ', בעל השליטה בחברה, כי בכוונתו להשקיע מיליון דולר נוספים בחברה, לאחר שהשקיע בה 4 מיליון דולר מאז 2006, תמורתם יקבל מניות לפי שווי של 12 סנט למניה, או כ 15% מהחברה, מחיר המשקף פרמיה של קרוב ל-100% מהמחיר בו נסחרת המניה בניו יורק. בנוסף, יעניק המדען הראשי 475 אלף דולרים, לאחר שכבר השקיע מעל מיליון דולר בשלוש השנים האחרונות. החברה נסחרת כיום בשווי של 3.65 מיליון דולר במסחר מעבר לדלפק בנאסד"ק.

 

בריינסטורם, שהוקמה בשנת 2004, מפתחת טיפול באמצעות תאי גזע למחלות עצביות כגון ALS, פרקינסון ופגיעות בעמוד השדרה. באמצעות הטכנולוגיה של החברה ניתן יהיה בעתיד להזריק תאי גזע של אדם בוגר, תאים שמפרישים חומרי גידול החיוניים לתפקוד תאי העצב לגופם של חולי מחלות עצביות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x