$
שוק ההון

נוקיה-סימנס תקנה חטיבה מנורטל ב-650 מיליון דולר

מנכ"ל נוקיה-סימנס: "העסקה מספקת הזדמנות אסטרטגית חשובה לחיזוק עמדתנו בשני תחומים מרכזיים: בצפון אמריקה ובטכנולוגיית LTE, במחיר טוב"

סוכנויות הידיעות 11:2120.06.09

יצרנית ציוד התקשורת הקנדית, נורטל, הודיעה ביום שישי על כוונתה למכור את חטיבת הטכנולוגיה האלחוטית שלה לנוקיה סימנס תמורת 650 מיליון דולר. כמו כן, מסרה נורטל כי חלה התקדמות במגעים למכירת שאר העסקים שלה.

 

נורטל, בעבר היצרנית הגדולה ביותר בצפון אמריקה של ציוד תקשורת,

הכריזה על פשיטת רגל בינואר, לאחר שהמשבר הכלכלי פגע במאמצי השיקום שלה שהחלו ב-2005. תעשיית מוצרי התקשורת נמצאת בעיצומם של תהליכי מיזוג שבסופם יישארו רק מעט שחקנים גלובליים – אריקסון, מובילת השוק, Huawei, נוקיה סימנס ואלקטל לוסנט.

 

העסקה תאפשר לנוקיה להרחיב את הנוכחות שלה בצפון אמריקה ותהפוך אותה לספקית מובילה של מוצרי תשתית אלחוטית באזור. "עסקה זו מספקת לרשתות נוקיה סימנס הזדמנות אסטרטגית חשובה לחיזוק עמדתה בשני תחומים מרכזיים: בצפון אמריקה ובטכנולוגיית LTE, במחיר טוב", מסר מנכ"ל נוקיה סימנס, סימון ברספורד ווילי.

 

במסגרת ההסכם, הובטח כי ל-2,500 העובדים של נורטל בקנדה, ארצות הברית, מקסיקו וסין תהיה אפשרות לשמור על מקום עבודתם. "תמיד האמנו שחשוב מאוד מבחינתנו לדחוף למיזוגים בתעשייה", הודיע מנכ"ל נורטל, מייק זפירובסקי. "אולם הפעם, אנחנו נהיה בצד השני של המהלך". העסקה אמורה לצאת לפועל במהלך הרבעון השלישי של השנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x