$
בורסת ת"א

מעלות מורידה את אופק הדירוג של בז"ן לשלילי

במידה שמרווחי הזיקוק ימשיכו לרדת ויחס החוב יגדל תוריד מעלות את הדירוג פעם נוספת

כתב כלכליסט 09:2523.04.09

חברת הדירוג S&P מעלות הודיעה הבוקר על הכנסת סדרות א', ב', ו-ג' של בתי הזיקוק לרשימת המעקב עם אופק שלילי, אך מותירה הדירוג בעינו על A. הסיבה להצבת אופק שלילי היא השחיקה הצפויה לתעשיית הזיקוק לאור תחזיות מעודכנות, מימון תוכניות להשקעות ואי וודאות ביחס לכרמל אולפינים. בסיכום

הסקירה כותבים במעלות כי במידה שבחודשים הקרובים תימשך המגמה השלילית במרווחי הזיקוק והחוב של החברה ימשיך לתפוח מעלות תוריד את הדירוג.

 

מעלות מעריכה כי מרווחי הזיקוק בשנה הקרובה עשויים לרדת עוד ונוסיף לכך את השחיקה האפשרית במרווחי הדיזל (שתרמו רבות לרווחיות בשנת 2008). במעלות מזהירים כי העדר פעילות תזרימית יציבה עשויה לפגוע בחברה אם מרווחי הזיקוק יירדו.

 

עוד מציינים במעלות כי תוכנית ההשקעות של בז"ן הכוללת הקמת פצחן מימני בהיקף של 1.1 מיליארד דולר מגדילה את המינוף של החברה עקב מבנה החוב, כך שיחס כיסוי החוב (כרגע, יחס חוב ל-EBITDA הוא 5) בעייתי.

 

מיזוג הפעילות עם כרמל אולפינים עשויה להעלות את ערך הקבוצה וליצור בה יציבות, אך חלוקת הדיבידנד ערב העסקה (בסך 50 מיליון דולר עד כה) יוצר עומס פיננסי נוסף. בנוסף לכך מציינים במעלות כי כאו"ל אינה עומדת בהתניות הפיננסיות שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x