$
המלצות ואזהרות

AIG זינקה אמש ב-66%: עלייה מקרית או תחילת מגמה חיובית?

מניית AIG רשמה אמש את מחזור המסחר הגדול ביותר מאז חודש ספטמבר 2008. ברקע ניסיונו של אובמה למנוע חלוקת בונוסים בגובה 165 מיליון דולר לברוקרים של החברה

ישראל הס 12:3617.03.09

מניית AIG רשמה אמש את מחזור המסחר הגדול ביותר מאז חודש ספטמבר 2008, עם זינוק של 66%. ברקע ניסיונו של אובמה למנוע חלוקת בונוסים בגובה 165 מיליון דולר לברוקרים של החברה, שהם אחראים בין היתר להסתבכותה של ענקית הביטוח במשבר הסאב- פריים.

 

AIG קיבלה בחודשים האחרונים

סיוע של 175 מיליון דולר ממשל ארה"ב במספר חבילות סיוע שונות ושוויה של החברה כיום עומד על רמה של 2.23 מיליארד דולר.

 

אובמה הגדיר את הבונוסים עליהם הכריזה אתמול החברה כ"שערורייה" והזכיר לשומעיו כי החברה הגיעה למצבה הנוכחי בגלל "הפקרות ורדיפת בצע".

 

"קשה להבין כיצד סוחרים בענף הנגזרים של החברה זכאים לאיזשהו בונוס", אמר אובמה בטקס בו הודיע על תוכנית סיוע לעסקים קטנים שנפגעו מהמיתון העמוק.

 

הסוחרים דווקא ראו בחיוב את התנגדותו של הממשל לחלוקת הבונוסים והזניקו את המניה לרמות בהם לא ביקרה מאז חודש פברואר השנה. המניה זינקה זה יום שני ברציפות, אך העלייה החדה מאמש הגיעה דווקא ביום בו מגזר הבנקאות חתם בירידות שערים. האם הסוחרים חשים כי יש כאן תימחור חסר של מניית ענקית הביטוח?

 

תשובות חלקיות נוכל לקבל ממספר העסקאות שהתבצע אמש במניה, שהסתכם ב-285 מיליון, יותר מפי 6 ממחזור המסחר היומי. עם זאת, רק בימים הקרובים נוכל לדעת אם היה זה עוד יום של סוחרי יום או האם משקיעים אמיתיים נכנסו לתמונה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x