$
שווקי חו"ל

וול סטריט סגרה בירידות בשל חשש מהמשך המיתון בארה"ב

המשקיעים חוששים, שבידי הבנק המרכזי של ארה"ב הולכים ומתמעטים הכלים למאבק במיתון. זאת לאחר שאמש הוריד הבנק את הריבית עד לכמעט אפס אחוז. דאו ג'ונס סגר בירידה של 1.1%, S&P 500 איבד כ-1%, ונאסד"ק ירד ב-0.7%

סוכנויות הידיעות 23:0717.12.08

וול סטריט סגרה הערב (ד') בירידות בשל חשש מהמשך המיתון בארה"ב. המשקיעים חוששים, שבידי הבנק המרכזי של ארה"ב הולכים ומתמעטים הכלים למאבק במיתון. זאת לאחר שאמש הוריד הבנק את הריבית עד לכמעט אפס אחוז. 

 

דאו ג'ונס רשם ירידה של 1.12%, מדד S&P 500 איבד 0.96%, ומדד

נאסד"ק ירד ב-0.67%. 

  

הבנק המרכזי בארה"ב החליט אמש לקצץ את הריבית לרמתה הנמוכה ביותר בכל הזמנים. הנגיד החליט להוריד את הריבית לטווח של 0.25%-0%. 

 

"הסביבה הכלכלית לא עומדת להשתנות בצורה דרמטית", אמר וורן קונץ, מנהל תיקים מבוסטון. "אנו נאלצים לשלם קנס על כך שחיינו בעשור האחרון מעבר ליכולתנו".

 

היום במאקרו

 

המדדים באירופה סגרו במגמה מעורבת, כשברקע נתוני אבטלה מאכזבים בבריטניה. באי הבריטי עלה מספר מקבלי קצבאות האבטלה ל-1.072 מיליון, ועבר את הרף הפסיכולוגי של מיליון לראשון מאז 2001. בנוסף, בהחלטת הריבית האחרונה של הבנק המרכזי במדינה החליטו 9 חברי הבנק בפה אחד על הורדת הריבית במדינה לרמה של 2%, עובדה המעלה את הסבירות כי הנגיד הבריטי עשוי לבצע הפחתות ריבית נוספות.

 

מדד פוטסי הבריטי עלה ב-0.35%, מדד דאקס הגרמני ירד ב-0.46% ומדד קאק הצרפתי איבד 0.30%.

 

ישראליות בוול סטריט

 

הזמנות חדשות של 80 מיליון דולר לאלביט מערכות. חברת התעשייה הביטחונית דיווחה היום כי זכתה לאחרונה במספר הזמנות לביצוע תוכניות להשבחת מטוסים ומסוקים בהיקף כספי כולל של כ-80 מליון דולר. החוזים נחתמו עם לקוחות באירופה ומיועדים לביצוע במהלך 3 השנים הקרובות.  

 

חברת מגל מערכות, הבונה מערכות מיגון ואבטחה בישראל ובעירק, עשויה לרכוש חברה לניתוח וידאו, בתמורה ל-20 מיליון דולר, בצעד שיביא להכפלת הכנסות החברה בתוך 4 השנים הקרובות.

 

וריפון פרסמה דו"חות גרועים מן הצפוי, אבל טובים מן ההערכות המוקדמות, שולחים את וריפון לעלייה חדה של 12% במסחר שלפני הפתיחה.

 

בנק מורגן סטנלי דיווח על הפסד של 2.2 מיליארד דולר לרבעון הרביעי הפיסקאלי של השנה. תוצאות אלה גרועות מתחזיות האנליסטים לאחר ירידה משמעותית בעמלות בנקאות ההשקעות כמו גם ירידה בערך הנכסים.

 

בגולדמן זאקס פוטרו 200 עובדים בטוקיו בשבוע שעבר, כמעט בכל תחומי פעילות החברה, אמרו שלושה אנשים המקורבים לנושא אשר סירבו להזדהות, כיוון שעדיין לא פורסמה הודעה רשמית, בעוד שבדויטשה בנק פוטרו כ-60 עובדים בתחומי האיגוח, האשראי והמסחר, אמרו שניים. 

 

חברת הונדה הודיעה כי היא חותכת את תחזית הרווח שלה ב-62% לשנה הפיסקאלית המסתיימת ב-31 למרץ 2008. החברה צופה כי רווחיה יסתכמו ב-2.08 מיליארד דולר בלבד.

 

חברת ג'נרל מילס דיווחה היום על ירידה של 3.1% ברווח הנקי של החברה לרמה של 378 מיליון דולר אך על גידול של יותר מ-8% בהכנסות הרבעון הרביעי (הפיסקאלי) של 2008.

 

BNP פאריבה, הבנק הגדול בצרפת, עשוי לקצץ 5% מכוח העבודה ביחידת ניירות הערך שלו, כ-800 עובדים, לאחר שההפסדים מאז אוקטובר מחקו את רווחי היחידה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה.

 

אדובי מפתחת התוכנה מסאן חוזה שבקליפורניה, הפתיעה אמש בדוחות טובים וצפויה ליום חיובי במיוחד.

סיטיגרופ העלתה את המלצתה לטבע ל"קנייה" וקבעה לחברה מחיר יעד של 52 דולרים, גבוה בכ-9 דולרים ממחיר הסגירה של המניה אתמול. במסחר שלפני הפתיחה עולה מניית טבע ב-1.8%.

 

אפל, ענקית הטכנולוגיה, סבלה יומיים של הורדות המלצה רצופות ושמועות בדבר בריאות לקויה של סטיב ג'ובס, מנכ"ל אפל ואחד ממייסדיה. המניה יורדת ביותר מ-7%.

 

ג'נרל מילס, ענקית דגני הבוקר, מפתיעה בדוחות טובים מן הצפוי ומעלה את תחזית ההכנסות לשנת 2009. 

  

*נכתב בשיתוף עם טריידנט

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x