$
בורסת ת"א

קשיים בכניסה לאתרי הבורסה ומאי"ה, ייתכן בשל העומס של הימים האחרונים

החל מ-19:00 נתקלו גולשים בבעיות כניסה לאתרים; פרט לעניין העומס, נבחנת אפשרות פחות סבירה כי מדובר שוב בניסיונות פגיעה של האקרים

נעמה סיקולר 23:0424.09.08

למשבר האחרון בשווקים השלכות שונות: אמנם המסחר ננעל בסביבות 17:30 אבל משקיעים שרצו להתעדכן הערב (ד')בביצועי המניות או בדיווחי החברות הציבוריות למשקיעים באמצעות אתר המאי"ה (מערכת אינטרנט להודעות) ואתר הבורסה לא יכלו לעשות זאת, שכן החל מסביבות 19:00 החלו תקלות בכניסה לאתרים,

שכללו גלישה איטית והודעות שגיאה. בסביבות 21:00 היו שני האתרים משותקים לחלוטין, אולם בסביבות 23:00 ניתן היה להיכנס למאי"ה.

 

מהבורסה לניירות ערך נמסר הערב כי הם מודעים לבעיה ועמלים על פתרונה, אך טרם הצליחו בכך. אחת ההשערות שנבחנות היא שעומס של גולשים בימים האחרונים מאז החריף המשבר הפיננסי בעולם הכריע גם את אתר הבורסה. כמו כן נבדקת האפשרות שנראית כרגע סבירה פחות לפיה מדובר שוב בניסיונות פגיעה של האקרים, או שמדובר בתקלה טכנית.

 

באמצע חודש יולי תקפו גורמים אסלאמיים את אתר הבורסה לניירות ערך בתל אביב, והצליחו לשתק אותו למשך יותר משעה. הבורסה הצליחה לחדש את פעולתו, אבל למשך מספר ימים המשיכו משקיעים לדווח על גלישה איטית ומייגעת. מאז מנהלים בבורסה מעקב תדיר בניסיון לאתר פעילות דומה, אינדיקציות לכך לא התקבלו בימים האחרונים אך מספר הכניסות לאתרים גדל באופן משמעותי ומכאן שככל הנראה העומס הוא שהכריע את האתרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x