$
בורסת ת"א

דלק נדל"ן תממש נכסים על מנת לעמוד בפרעון ההלוואה ממריל לינץ'

החברה צריכה להחזיר למריל לינץ' 600 מיליון שקל עד סוף החודש אך לא הצליחה למחזר ההלוואה ותיאלץ למכור נכסים לצורך פרעון, ולגייס הלוואות נוספות

סיון איזסקו 13:5923.09.08

חברת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה דיווחה לפני זמן קצר על המהלכים שבכוונתה לנקוט על מנת לעמוד בהתחייבויותיה לפרעון הלוואה בהיקף של 600 למריל לינץ – הלוואה אותה קיבלה לצורך רכישת פעילות תחנות השירות באנגליה הממתוגות תחת המותג RoadChef.

 

רשת רודשף נרכשה בסוף מרץ
2007 והיא כוללת 29 תחנות שירות ותדלוק בצידי הכבישים המהירים באנגליה 15 מלונות דרכים, מסעדות וחנויות. עם הרכישה גייסה דלק נדל"ן הלוואה מבנק ההשקעות מריל לינץ לתקופה של 18 חודשים אשר תפקע בסוף החודש. החברה לא הצליחה למחזר את ההלוואה במלואה ועל כן היא נאלצת לפעול במספר מישורים על מנת להעמיד למריל לינץ 600 מיליון שקל עד סוף החודש.

 

מדיווח החברה עולה כי בכוונתה לממש נכסים בישראל על מנת לגייס חלק מהסכום. החברה דיווחה כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם למכירת החזקות בשלושה נכסי נדל"ן בישראל בתמורה לסכום של כ-275 מיליון שקלים (חלקה בנכסים כ- 215 מיליוני שקלים).

 

כמו כן, דלק נדל"ן פועלת לקבלת הלוואה מחברה בת (DGRE) על סך של עד כ-75 מיליון שקלים. החברה תגייס גם 142 מיליון שקל מקווי אשראי שהעמיד לה מוסד בנקאי בעבר. לכלכיסט נודע כי המוסד הבנקאי הוא בנק הפועלים המחזיק בכ-9% ממניות החברה.

 

שאר הסכום – 168 מיליון שקל, מתכוונת החברה לגייס כהלוואת בעלים מהחברה האם – קבוצת דלק.

 

דלק נדל"ן מדווחת כי היא בוחנת גם אפשרות של מימוש החזקות ברודשף.

 

יש לציין כי מחר הוא היום האחרון למשקיעים להענות להצעת הרכש אותה הגישה קבוצת דלק לכ-10% ממניות דלק נדל"ן ובתנאי אי הוודאות, יתקשו המשקיעים לקבל החלטות האם להענות להצעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x