$
בורסת ת"א

דורון אביב במו"מ עם גאידמק לרכישת השליטה באוסיף

לפי ההערכות, השווי בו מתנהל המו"מ סביב המכירה הוא כ-250 מיליון שקל, רבע מהשווי לפיו רכש גאידמק את החברה. אביב ואחותו דפנה הר-לב מנהלים את המו"מ יחד עם ברק רוזן ואסף טוכמאייר, בעלי השליטה בקנדה-ישראל ובקבוצת פאנגאיה

גולן חזני 17:5913.09.08

דורון אביב בדרך חזרה לשליטה באוסיף. ל"כלכליסט" נודע כי אביב ואחותו דפנה הר-לב, מנהלים יחד עם ברק רוזן ואסף טוכמאייר, בעלי השליטה בקנדה-ישראל ובקבוצת פאנגאיה, מו"מ מתקדם לרכישת השליטה בחברה (70%) מידי ארקדי גאידמק. הר-לב אמורה לכהן כמנכ"ל החברה עם ביצוע הרכישה.

 

לפי ההערכות, השווי לפיו מתנהל המו"מ הוא כ-250 מיליון שקל, רבע מהשווי בו רכש גאידמק את החברה. הרוכשים ישלמו לגאידמק את שווי מניותיו בבורסה, כ-170 מיליון שקל. התשלום יכלול את נטילת ההתחייבויות של גאידמק לבנק המזרחי, בסך כ-100 מיליון שקל. מדובר ביתרת חוב מתוך הלוואה של 245 מיליון שקל שקיבל גאידמק בריבית של "שוק אפור", 14% לשנה.

 

ביום חמישי, לאחר מרתון הפגישות שנערכו במשך השבוע על היאכטה במרינה בהרצליה, הודיע גאידמק כי הוא מנהל מו"מ למכירתה של חברת הנד"לן אוסיף שבשליטתו. בהודעה שנמסרה לבורסה אין פרטים נוספים.

 

אוסיף: ממש' אביב לגאידמק, ובחזרה אוסיף: ממש' אביב לגאידמק, ובחזרה

 

ההודעה נמסרה לאחר שבתחילת השבוע דיווחה אוסיף כי אינה מנהלת מו"מ למכירת החברה. גאידמק קיבל הלוואה של 76 מיליון שקל מהאחים צבי ויוסי ויליגר לפני כשבועיים, ושיעבד תמורתה את מניות ויליפוד, אמריס וגילאון שבשליטתו.

 

גאידמק רכש את השליטה באוסיף מידי אביב באפריל 2007 תמורת 600 מיליון שקל, ולפי שווי של מיליארד שקל. כיום נסחרת החברה בשווי של כ-260 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x