$
בארץ

בלעדי: הריבית ששילם גאידמק למזרחי - פריים פלוס 8%

ההלוואה שלקח גאידמק לפני כשנה לרכישת אוסיף חויבה בריבית של שוק אפור - קרוב ל-14% בשנה. דובר מזרחי טפחות סירב להגיב

גולן חזני 06:5511.09.08

בנק מזרחי טפחות נתן לארקדי גאידמק הלוואה בסכום של 245 מיליון שקל לרכישת אוסיף לפני כשנה, בריבית חריגה ביותר של פריים פלוס 8%, כלומר קרוב ל-14% בשנה - כך נודע ל"כלכליסט".

 

"בהלוואות כאלה מקובל לתת ריבית פריים, ובמקרים מסוימים משלמים פריים פלוס 1%-1.5%, אבל כאן מדובר בריבית חריגה מאוד", אמר גורם במערכת הבנקאית. "כנראה מזרחי סבר שמדובר בהלוואה עם סיכון, או שהבינו שמגאידמק אפשר להוציא ריביות גבוהות. מדובר בריבית של שוק אפור". גורמים אחרים במערכת הבנקאית אמרו: "אם זו הריבית שנקבעה, כנראה לא היה ביכולתו לנהל מו"מ מול הבנק".

 

בימים הקרובים מתכוונים פרקליטיו של גאידמק לבדוק את הנושא. כמו כן יבדקו את דרך קבלת ההלוואה בסכום של 76 מיליון שקל מצבי ומיוסי ויליגר בשבוע שעבר, תמורת שעבוד מניות וילי פוד, אמריס וגילאון שבידי גאידמק. אמריס דיווחה אתמול (ד'), כי ויליגר קיבל זכות לאשר כל מינוי של מנכ"ל או סמנכ"ל כספים בחברה, וכן למנות שני דירקטורים. עורכי דינו של גאידמק מתכוונים לבדוק גם כיצד שועבדו מניות אוסיף לטובת צבי ויליגר, לאחר שהיו כבר משועבדות למזרחי טפחות.

 

בתחילת אוגוסט דרש מזרחי טפחות, בראשות אלי יונס, מגאידמק לפרוע את ההלוואה, מאחר שלא עמד באמות המידה הפיננסיות. מאחר שמניית אוסיף איבדה מתחילת השנה כ־60%, דרש מזרחי טפחות מגאידמק כי יעמיד ביטחונות נוספים או יפרע את החוב לאלתר. דובר מזרחי טפחות סירב להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x