$
בורסת ת"א

מימן רוצה למחוק את גדות מיכליות מהמסחר: הגיש הצעת רכש מלאה

חברת אמפל שבשליטתו, הגישה הצעת רכש מלאה למניות החברה במחיר השווה למחיר הממוצע של מניותיה בשנה האחרונה וגבוה בכ-17% ממחיר המניה בעת סגירת המסחר

סיון איזסקו 07:2723.07.08

חברת מרחב אמפל אנרגיה, שבשליטת יוסי מימן, הגישה הצעת רכש מלאה למניות ואג"ח של חברת הבת גדות מיכליות.

 

בהצעה מבקש מימן לרכוש 20.72% מהון המניות המונפק של החברה שבידי הציבור ובכך למחוק את החברה מהמסחר. מימן מציע לרכוש את מניות גדות בתמורה ל-5.798 שקל למניה, מחיר

שמשקף את שער המניה הממוצע בשנה האחרונה וגבוה בכ-17% ממחיר המניה בסגירת המסחר אתמול בערב (ג').

 

את האגרות חוב להמרה מציע מימן לרכוש במחיר של 1.642 שקל לאגרת - מחיר הגבוה בכ-5% משער האג"ח בסוף יום המסחר האחרון. מהלך מחיקת חברת גדות מהמסחר בבורסה יעלה לאמפל 82.8 מיליון שקל.

 

גדות מדווחת, כי מהנתונים הראשוניים שקיבלה לידייה עולה, שהכנסות החברה במחצית הראשונה של 2008 הסתכמו בכ-1.1 מיליארד שקל. עוד עולה, כי החברה צפויה לסיים את המחצית הראשונה ברווח, שיכלול גם רווח חד פעמי בסך של כ-5.2 מליון ש"ח.

 

לגדות הון עצמי של כ-220 מיליון שקל והיא נסחרת לפי שווי של 330 מיליון שקל לאחר שמניות החברה איבדו כ-25% מערכן מתחילת השנה. את דו"חות 2007 חתמה החברה ברווח נקי של 42 מיליון שקל ואת דו"חות הרבעון הראשון של 2008 חתמה בהפסד נקי של כ-2 מיליון שקל. גדות עוסקת בייבוא ושיווק כימיקלים,שמנים, וכן במתן שירותי הובלת כימיקלים באוניות.

  

מהלך זה של אמפל שבשליטת מימן אינו חריג בנוף המקומי של שוק ההון. לאחרונה מנצלים בעלי שליטה רבים את ירידות השערים שנרשמות במניותיהם לטובתם, כשהם מגדילים את שיעור החזקותיהם בחברות שבשליטתם ובמקרים מסויימים אף מגישים הצעות רכש מלאה.

 

שרי אריסון הגישה אתמול הצעת רכש מלאה למניות תעשיות מלח. אי די בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר הגישה הצעת רכש למניות אי די בי פיתוח, יצחק תשובה הגדיל לאחרונה החזקותיו במניות הקבוצה בכ-200 מיליון שקל וזו רשימה חלקית בלבד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x