$
שוק ההון

אלוביץ' ימחק את גילת סאטקום מ־AIM

גילת סאטקום תהיה החברה הישראלית החמישית שעוזבת את לונדון. עמיקם שורר, מנכ"ל סאטקום מערכות: "במבנה האחזקות הנוכחי של החברה נוצר מצב הפוגע בשווייה ובבעלי המניות"

ענת ציפקין 09:2307.05.08

חברת סאטקום מערכות מקבוצת יורוקום (85%) שבשליטת שאול אלוביץ', פועלת למחיקתה של החברה־בת גילת סאטקום, הנסחרת בבורסת AIM בלונדון. זו תהיה החברה הישראלית החמישית שנמחקת מהבורסה המשנית בלונדון, בהמשך להודעתן של חברות ישראליות נוספות דוגמת אדאמיינד ואורעד הייטק על כוונתן להפסיק את סחירותן ב- AIM.  

 

סאטקום מערכות פרסמה אתמול הצעת רכש מלאה לרכישת 10.2% ממניות גילת סאטקום שבידי הציבור. הצעת הרכש נקובה לפי מחיר של 90 פני למניה, המשקף
פרמיה של 11% על מחירה ב־AIM שלשום. בתגובה להצעה זינקה אתמול מניית גילת סאטקום וסגרה את מרבית הפרמיה.

 

גילת סאטקום הונפקה ב־AIM באוגוסט 2005 לפי מחיר של 120 פני, אבל איבדה מאז למעלה מרבע משווייה. כעת מציע אלוביץ' לרכוש את יתרת אחזקות הציבור בכ־1.8 מיליון ליש"ט (כ־12 מיליון שקל) לפי שווי חברה של כ־15 מיליון ליש"ט (102 מיליון שקל).

 

סאטקום מערכות, המחזיקה כיום 89.8% מגילת סאטקום, נרכשה באפריל 2007 על ידי יורוקום שרכשה 54% ממניות סאטקום מוורלדגרופ. לדברי עמיקם שורר, מנכ"ל סאטקום מערכות וסמנכ"ל בכיר לפיתוח עסקי בקבוצת יורוקום, "הצעת הרכש נועדה לפשט את מבנה הקבוצה ולסייע בתהליך ייצור הערך עבור בעלי המניות של סאטקום מערכות".

 

שורר הוסיף כי "במבנה האחזקות הנוכחי, שבו קיימות שתי חברות ציבוריות, שמחזיקה אחת את השנייה, נוצר מצב בלתי רצוי הפוגע בשווייה של סאטקום ובבעלי מניותיה".

 

בהודעת החברה לבורסה של לונדון צוין כי המועד האחרון להיענות להצעה נקבע לשני ביוני 2008, והשלמת ההצעה מותנית בכך שלפחות 5% מבעלי המניות ייענו לה בחיוב. במקרה כזה תוכל סאטקום לכפות את הצעת הרכש על כלל בעלי המניות ולהביא למחיקתה של החברה מהמסחר בבורסה.

 

במקביל פרסמה היום גילת סאטקום את דו"חותיה הכספיים לסיכום הרבעון הראשון של שנת 2008. החברה סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 13.09 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x