סגור

לאחר העדכונים מהדרום: תנועות מתונות במט"ח , הדולר על 4.03 שקלים

הודעת דובר צה"ל על הרוגים בקרבות מעיבה גם על השווקים המקומיים; הדולר עולה ב-0.3%, היורו נחלש בכ-0.5%, ל-4.25 שקלים; הפד צפוי להותיר הערב את הריבית ללא שינוי, על 5.50%; אסטרטג ווילשייר: "פאוול ירצה להיות מאד מחושב וזהיר, הדבר האחרון שהוא ירצה לעשות הוא להישמע ניצי מדי"

תנועה מעורבת בשוק המטבעות, במקביל לעדכונים שמגיעים מהדרום וההודעה שיצאה הבוקר מדובר צה"ל על הרוגים בקרבות. הדולר עולה ב-0.3% ונסחר סביב 4.03 שקלים, היורו יורד ב-0.5% ל-4.25 שקלים.
על הפרק בשווקים הגלובליים: החלטת ריבית של הפד הערב וההחלטה המקבילה של הבנק האנגלי מחר. היורו נחלש ב-0.2% ל-1.054 דולר.
הפד צפוי להותיר את הריבית היום ללא שינוי, ברמה של 5.50% - ההחלטה תתפרסם הפעם ב-20:00 שעון ישראל (בשל המעבר לשעון חורף - בארה"ב המעבר יהיה רק בשבוע הבא).
המשקיעים ימתינו בעיקר לתחזיות שיציג במסיבת העיתונאים היו"ר ג'רום פאוול - במיוחד על רקע המלחמה בישראל, ולאחר שבארה"ב פורסמו בשבועות האחרונים נתוני תעסוקה חזקים.
"לא סביר שהפד יעשה משהו היום. זה לא יהיה הגיוני בפגישה הזו והשאלה הפעם תהיה המסר שהוא יעביר", אמר ג'וש עימנואל (Josh Emanuel), אסטרטג ההשקעות הראשי ב-Wilshire.
"לפי ההערכה שלי, היו"ר פאוול ירצה להיות מאד מחושב וזהיר. הדבר האחרון שהוא ירצה לעשות הוא להישמע ניצי מדי, מכיוון שיהיו לכך השלכות בסביבת שוק שמעדיפה יציאה מסיכונים", הוסיף עימנואל.