סגור

איתמר מדיקל נמכרת ב-538 מיליון דולר - פרמיה של 50% על מחיר השוק

הרוכשת היא זול מדיקל, שתשלם 31 דולר על כל נייר ערך של חברת המכשור הרפואי הישראלית הנסחרת בבורסת ת"א ובנאסד"ק - מול מחיר שוק של 20.83 דולר; מנכ"ל איתמר גלעד גליק: "השילוב יסייע ויאיץ את המאמץ שלנו בקידום רפואה ביתית לדום נשימה"

חברת איתמר מדיקל נמכרת תמורת 538 מיליון דולר לחברת ZOLL Medical, בעסקה שכולה במזומן. איתמר היא חברת מכשור רפואי בעלת פלטפורמה דיגיטלית המתמקדת באבחון דום נשימה בשינה, הנסחרת בת"א ובניו יורק.


בהתאם לתנאי ההסכם, שאושר פה אחד על ידי הדירקטוריונים של כל אחת מהחברות, זול מדיקל תרכוש במזומן את מלוא הון המניות של איתמר מדיקל במחיר 31 דולר עבור כל תעודת פקדון (ADS), שווה ערך ל-1.03 דולר (3.31 שקלים) למניה רגילה של החברה. ההצעה משקפת פרמיה של 50.2% על מחיר תעודת פיקדון בנאסד"ק, נכון לנעילה של 10 בספטמבר (20.83 דולר)
איתמר מדיקל מתמקדת בפיתוח ומסחור של מכשירים רפואיים לא פולשניים ופתרונות המסייעים באבחון הפרעות נשימה בשינה. מכשיר ה-WatchPAT של החברה מיועד לשימוש ביתי לאבחון הפרעות נשימה בשינה עבור חולים ובקרב מרכזים רפואיים.

1 צפייה בגלריה
גיורא ירון יולי 2021
גיורא ירון יולי 2021
יו"ר ומייסד איתמר מדיקל גיורא ירון
(צילום: אלעד גרשגורן)העסקה כפופה לקבלת אישור אסיפת בעלי המניות של איתמר מדיקל, אישורים רגולטוריים ותנאים מתלים נוספים מקובלים. בהנחה של מסגרת זמן מקובלת לקבלת האישורים הרגולטוריים ואישור בעלי המניות, הצדדים מצפים כי היא תושלם בתוך 4-3 חודשים.
עם השלמת העסקה, צפוי כי הפעילות הקיימות של חברת איתמר מדיקל תמשיך להתנהל ממשרדי ומעבדות החברה בקיסריה, ובכלל זה תמשכנה פעילויות המו"פ, פעילות מרכז פיתוח טכנולוגיות הרפואה הדיגיטלית של החברה בהרצליה ומרכז הייצור בקיסריה.
"אנו נרגשים לשלב כוחות עם ZOLL Medical, חברה בינלאומית המספקת פתרונות העונים לצורך של הקרדיולוגים והמטופלים שלהם. השילוב שבין טכנולוגיית ה-WatchPAT ופתרון הרפואה הדיגיטלית לדום נשימה בשינה של איתמר מדיקל עם הנוכחות של ZOLL Medical יסייע ויאיץ את המאמץ שלנו בקידום רפואה ביתית לדום נשימה בשינה ויתמוך באבחון של חולים שאינם מאובחנים ואינם מטופלים", מסר גלעד גליק, נשיא ומנכ"ל איתמר מדיקל.