סגור

פוטין: "מטבעות דיגיטליים יכולים לשמש כאמצעי תשלום"

נשיא רוסיה הבהיר עם זאת כי עדיין מוקדם לדבר על שימוש במטבעות דיגיטליים למסחר בנפט ובסחורות נוספות; הבנק המרכזי במדינה הזהיר בעבר מהתנודתיות בשוק הקריפטו

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר כי למטבעות הקריפטו "זכות להתקיים, והם יכולים לשמש כאמצעי תשלום", באיתות של סובלנות כלפי המטבעות הדיגיטליים הנמצאים תחת עינם הבוחנת של רגולטורים ברחבי העולם, עקב החשש שהם עשויים לשמש להלבנת כספים ופעילות פלילית נוספת. פוטין אמר את הדברים בראיון ל-CNBC אשר הועלה לדף האינטרנט של הקרמלין היום.


עם זאת לדברי פוטין, עדיין מוקדם לדבר על שימוש במטבעות דיגיטליים למסחר בנפט ובסחורות נוספות שמהוות את חלק הארי של היצוא הרוסי.
רוסיה מחפשת חלופות למסחר בדולר מאז הוטלו עליה סנקציות ב-2014 בעקבות סיפוח חצי האי קרים. פוטין אף האשים את ארה"ב בכך שהיא משתמשת במטבע שלה כנשק.
תומכי הקריפטו טוענים שהמטבעות הדיגיטליים יחליפו בסופו של דבר את הכסף המונפק ע"י בנקים מרכזיים.
הבנק של רוסיה חזר והזהיר משקיעים מכך ששוק הקריפטו תנודתי ביותר, ושמטבעות דיגיטליים אינם מורשים כאמצעי תשלום במדינה. עם זאת אין סימנים להטלת איסור גורף על סחר בקריפטו, כפי שעשתה סין, כך לפי דברי סגן שר האוצר הרוסי אלקסיי מויסייב השבוע, שפורסמו בסוכנות הידיעות אינטרפקס.
דבריו של פוטין נאמרו בעוד הבית הלבן שוקל הקמת ועדה שתבחן ותתווה מדיניות בתחום הקריפטו, מה שעשוי להוביל לשינוי הרגולציה בנושא. סין, לעומת זאת, יצאה מוקדם יותר השנה למאבק בתעשיית הקריפטו במדינה, ובספטמבר אסרה כליל על ביצוע עסקאות במטבעות דיגיטליים.

1 צפייה בגלריה
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יוני 2021
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יוני 2021
נשיא רוסיה פוטין
(צילום: רויטרס)